Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 92
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 419 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 63184Hozzászólás Mauglidyro
2019.09.20. 18:50

Zeneesztétikai holokauszt c. rovatunk következik :D



Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 214
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 63189Hozzászólás tacso
2019.09.21. 14:48

Újabb élőzenés hely bukott el Sopronban:! :xx:



Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Avatar
Sambácsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 75
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2012.10.06. 19:03
Hangszer: Yamaha Tyros2,Yamaha F310-TBS, YRS 23.
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok m.
Adott köszönetek: : 641 alkalommal
Kapott köszönetek: : 408 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 63194Hozzászólás Sambácsi
2019.09.21. 18:19

Mauglidyro írta:
2019.09.20. 18:50
Zeneesztétikai holokauszt c. rovatunk következik :D
A legocsmányabb elkövetés, mikor a műveletlen előadó sem tudja mit csinál, s a hallgatóság sincs tudatában, mi történik....



Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 248
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 63204Hozzászólás B.Bazsi
2019.09.23. 13:15

Mauglidyro írta:
2019.09.20. 18:50
Zeneesztétikai holokauszt c. rovatunk következik :D

Szombaton kérték tőlem a "Szeretni bolondulásig" C. dalt, mondtam hogy sorry de nem szoktuk játszani így nem tudom, ismerni ismerem de sajnos nem tudom eljátszani. -De jó lesz az úgy ahogy tudom!- jött a válasz. El tudtam volna karmolni valahogy, de nem engedtem belőle, nem játszottam el. Vagy normálisan megcsinálom vagy sehogy... Egyébként nem is tudom miért nem játszuk...


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 20
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 63211Hozzászólás Gyuley
2019.09.23. 18:55

Bazsikám.

Az hogy te nem játszod el, az egy dolog, de van aki meg igen, még ha nem is tudja pontosan azt hogy hogyan is kéne, tehát ő a jani,meg a király, mert eljátszotta....valahogy.....5 pálesz, meg 10 sör után mindegy neked is mit ,meg hogy... :mrgreen:
Erre a videóban szereplő produktumra meg....hát hogy is mondjam....., nekem ott a gond, hogy mulatósba mindent,(értem én, ez kell a parasztnak),a másik meg, hogy az akkordokat sem tudja, meg valami nagyon szar hangszinekkel tolja meg az egészet,nagyon kocsmai nekem, de lehet valakinek meg ez a top, öregszem lehet, de azért hallok ezt azt még :mrgreen:
Az a gond, hogy akartam véleményt irni a video alá, de a kommenteket olvasva azt éreztem hogy (SÜKET) fülekre találna a véleményem, vagy segitségem, ezért inkább nem tettem.
Azért egy Genos-ból szerintem sokkal-sokkal többet ki lehetne hozni(lásd Malko), ezt a szintet még egy s900-is simán hozza, persze annak a kezében aki ért is hozzá.

És nem fikázásból, csak úgy , a fiatalember még erős tanulásra szorul, attól hogy egy Genos van a keze alatt, az még nem oldja meg a tudás, és az izlés hiányát.
Igen tudom, ez mindenkinél más,és más, de azért van egy szint, ami alá nem kellene leadni. :ugeek:


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 248
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 63212Hozzászólás B.Bazsi
2019.09.23. 19:06

Gyermekeim az Úrban, az élet szépen osztogatja a meglepetéseket, főleg ha van 1-2 "jóakarója" is az embernek... :cry2: :hit2: :hit2: :hit2: az a helyzet állt elő hogy október közepén érzékeny búcsút veszek a családomtól, beülök a kocsiba és meg se állok Németország Lorch városáig mint ideiglenes munkavállaló. Terveim szerint egy évig kinn leszek, ennyi idő kell hozzá hogy kimásszunk abból a ganéjból amibe 1-2 "drága jóember" belelökött. Szerencsére van valódi jóakarónk is akinek köszönhetően ideiglenesen "megvagyunk", de ezt a lépést meg kell tennem hogy valóban helyre álljak-álljunk nemcsak anyagilag, hanem a lelki békém is....


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 248
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 63213Hozzászólás B.Bazsi
2019.09.23. 19:09

Gyuley írta:
2019.09.23. 18:55
Bazsikám.

Az hogy te nem játszod el, az egy dolog, de van aki meg igen, még ha nem is tudja pontosan azt hogy hogyan is kéne, tehát ő a jani,meg a király, mert eljátszotta....valahogy.....5 pálesz, meg 10 sör után mindegy neked is mit ,meg hogy... :mrgreen:
Erre a videóban szereplő produktumra meg....hát hogy is mondjam....., nekem ott a gond, hogy mulatósba mindent,(értem én, ez kell a parasztnak),a másik meg, hogy az akkordokat sem tudja, meg valami nagyon szar hangszinekkel tolja meg az egészet,nagyon kocsmai nekem, de lehet valakinek meg ez a top, öregszem lehet, de azért hallok ezt azt még :mrgreen:
Az a gond, hogy akartam véleményt irni a video alá, de a kommenteket olvasva azt éreztem hogy (SÜKET) fülekre találna a véleményem, vagy segitségem, ezért inkább nem tettem.
Azért egy Genos-ból szerintem sokkal-sokkal többet ki lehetne hozni(lásd Malko), ezt a szintet még egy s900-is simán hozza, persze annak a kezében aki ért is hozzá.

És nem fikázásból, csak úgy , a fiatalember még erős tanulásra szorul, attól hogy egy Genos van a keze alatt, az még nem oldja meg a tudás, és az izlés hiányát.
Igen tudom, ez mindenkinél más,és más, de azért van egy szint, ami alá nem kellene leadni. :ugeek:
Gyuszikám, ezt nem tudtam volna ilyen jól summázni, komolyan mondom!! :friend: :friend: :friend:


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 63224Hozzászólás ---Qgli---
2019.09.25. 16:05

Egy kis politika:
Téma: A Föld lakosságát a pénzoligarchák 90 százalékkal akarják csökkenteni!

Ehhez a témához kapcsolódva írok:
Pár évvel ezelőtt olvastam, hogy a háború ötlete mellett volt egy olyan ötlet is, hogy egy természeti katasztrófával segítenék elő ezt a lakosságcsökkentést, amit a háttérhatalom által generált napkitörésnek akarják álcázni.

Most itt van ez a klímakatasztrófa téma. Mindenki azt szajkózza, hogy a Föld nem sokáig bírja ezt a káros anyag kibocsátást és fel fog melegedni a Föld!

A sarkköri jég olvad! Folyamatosan mutogatják mindenhol, hogy mekkora olvadások vannak és meg fog emelkedni a tenger szintje!

Azt a részt miért nem mutatják, ahol a jég vastagabb, mint eddig?
Hasonlóra gondolok, mint a Tisza folyó: a Tisza kanyarulatának egyik partján mindig rombol a Tisza, de a másik partján mindig épít!



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 270
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 63239Hozzászólás Asterix
2019.09.26. 11:33

Mauglidyro írta:
2019.09.20. 18:50
Zeneesztétikai holokauszt c. rovatunk következik :D

Mi van a srác előtt a kis állványon???



Avatar
Sambácsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 75
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2012.10.06. 19:03
Hangszer: Yamaha Tyros2,Yamaha F310-TBS, YRS 23.
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok m.
Adott köszönetek: : 641 alkalommal
Kapott köszönetek: : 408 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 63242Hozzászólás Sambácsi
2019.09.26. 17:41

Szervusz!

"Mi van a srác előtt a kis állványon???"
Hol van a "kis állvány"?
Vagy a hangszer jobb oldalán a tetejére elhelyezett MP3 lejátszónak látszó tárgyra gondolsz?

Üdv.Sambácsi



Új hozzászólás