Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érdekes

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 60945Hozzászólás Asterix
2019.02.19. 12:08

Ő heteken keresztül alkudozott az SD9-re. Mert ő Tomi stílusaival akart mulatós zenét játszani.
Én Korgot ajánlottam neki. A nemzetiségieknél Pa80-at láttunk sokat.
Nem is mondtam még neki, hogy van egy kifogástalan állapotú Pa80 egy kollégánál... :777



Trebor
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.12.05. 10:09
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 242 alkalommal
Kapott köszönetek: : 218 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 60948Hozzászólás Trebor
2019.02.19. 19:18

Sziasztok!

Jó a téma! :777

Két kérdésem lenne.

1. Megkeres egy szimpatikus, remek zenei ízléssel megáldott megrendelő (mondjuk legyen: ifúpárocska). Beszélgettek jó zenékről pl.: Sting, Madonna, Hungária, stb... Megbeszélitek, hogy voltak egy buliban meghallgatni titeket, ugyan csak egy órácskát, de nagyon tetszett nekik amit csináltok. Szeretnének megfogadni egy buliba, megegyeztek. Minden szuper, a helyszín, a felszolgálók, minden... Elkezdtek játszani 20 órától, de 22-ig nem táncol a 180 emberből SENKI! Vért izzadsz, mert az asztalnál meg sem mozdul a lábuk. Akkor oda mész a megrendelőhöz, hogy mi a szar van? Nem jó a zene? Válasz: Dehogynem, marha jól nyomjátok! 23 körül jön valaki, hogy esetleg lehetne játszani 1-2 mulatóst? Válasz: Persze... És sajnos igen, grófóra és a többi szarra mulattak a legjobban. Hozzá kell tenni rendkívül kulturáltan!
Szóval a kérdés: Mit teszel Te, aki nem játszik egyetlen egy ilyen szart sem, ebben a helyzetben? :?:
...egyébként ez hasonló módon megesett egy sváb zenekarral is. A műsoruk ugye 12 óra polka, keringő, polka, keringő, stb... 01 órától szoktak játszani egy 1,5 órás "fiatal-blokkot". Na a megrendelő pont ezt hallotta és megfogadta őket. Aztán amikor jött a lagzi és nyomták a polka, keringő, polka, keringő dolgot a megrendelő számon kérte, hogy mi ez a sok szar...

2. Szerződsz az ifjú párral. Szerződésben le van szögezve, kiemelten(!), hogy minimum 4x3m vagy 5x2m a zenekar helyigénye. "ÓÓÓÓhh persze voltunk ott van annyi bőven!" Odamentek és a klotyó mellé akarnak beállítani 2x2m-es helyre, azzal a dumával, hogy ott zenélt már egy 5 tagú zenekar is, nehogymá' ti nem fértek el...
Illetve a másik. Bepakolsz, de pakolás közben, már érzed a tarkódon a szúrós tekinteteket, és aztán szóvá is teszik, hogy ha ekkora helyet foglalunk, nem lesz hely táncolni...
Szóval a kérdés: Mit teszel?

Természetesen van véleményem, de kíváncsi vagyok a Tiétekre is.

Üdv



Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1878 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 60950Hozzászólás Karesz
2019.02.19. 19:36

Nagyon ismerős szituk...pl:esküvő délután egy étteremben.Odamegyek 2 órával előbb,nem tudok bepakolni,mert a zenekar helyén asztal,asztalnál vendégek ebédelnek.
Pincér nem hajlandó máshova ültetni öket. :xx: :xx: :xx:
Ez pl.tavaly 2x fordult elő...már jöttek a vendégek,mire épp be tudtam szerelni.
Grófó stilushoz:aki nem "elit" esküvőkön zenél,szinte mindig bele trafál..egy vendég biztos van,akinek ez a mindene...és elkezd ba---i.
Hiába kötöm ki már az első beszélgetéskor,hogy ilyenek nem játszom,szinte mindig akad valaki,akinek ez a szar az élete...és megy a hire,hogy ilyen szar,meg olyan szar zenész vagy,ha beled kimuzsikálod akkor is...mert nem tudtad a kisgrofonotásmariguszti vonalat.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 60951Hozzászólás ---Qgli---
2019.02.19. 20:05

1. kérdésre a válaszom:
Semmiképpen sem játszok ezekből, mert nem is ismerem ezeket a muzsika tévés a nótákat, tehát ha nem mulatnak, akkor így jártak.

2. kérdésre a válaszom:
Ha nem férek el, akkor ki sem pakolok. Nekem csak egy buli a sok közül, az ifjú párnak meg élete nagy napja. A döntés az ő kezükben van.



Trebor
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.12.05. 10:09
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 242 alkalommal
Kapott köszönetek: : 218 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 60954Hozzászólás Trebor
2019.02.20. 13:45

Rendben, de mit teszel? Felhívod a menyasszonyt, aki a templom előtt bebocsátásra vár és közlöd vele, hogy melyik bankszámlára utalja a gázsidat? Mert most Te ki sem pakolsz a körülmények miatt?
De most tényleg!

Értem én, hogy nem Te b@szod el 180 ember buliját, hanem a szervező pl.:az ifjú pár.
De biztos lehetsz benne, hogy nem 180-an fogják gondolni rólad és a zenészekről, hogy mekkora genyók, hanem vagy 1000-en...

Komolyan kérdezem, hogy van-e normális megoldás?



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 60955Hozzászólás ---Qgli---
2019.02.20. 13:47

Megvárom a helyszínen. Vagy úgy lesz, ahogy megbeszéltük, vagy megyek haza...



Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 1331
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1044 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 60964Hozzászólás B.Bazsi
2019.02.20. 17:17

Trebor írta:Sziasztok!

Jó a téma! :777

Két kérdésem lenne.

1. Megkeres egy szimpatikus, remek zenei ízléssel megáldott megrendelő (mondjuk legyen: ifúpárocska). Beszélgettek jó zenékről pl.: Sting, Madonna, Hungária, stb... Megbeszélitek, hogy voltak egy buliban meghallgatni titeket, ugyan csak egy órácskát, de nagyon tetszett nekik amit csináltok. Szeretnének megfogadni egy buliba, megegyeztek. Minden szuper, a helyszín, a felszolgálók, minden... Elkezdtek játszani 20 órától, de 22-ig nem táncol a 180 emberből SENKI! Vért izzadsz, mert az asztalnál meg sem mozdul a lábuk. Akkor oda mész a megrendelőhöz, hogy mi a szar van? Nem jó a zene? Válasz: Dehogynem, marha jól nyomjátok! 23 körül jön valaki, hogy esetleg lehetne játszani 1-2 mulatóst? Válasz: Persze... És sajnos igen, grófóra és a többi szarra mulattak a legjobban. Hozzá kell tenni rendkívül kulturáltan!
Szóval a kérdés: Mit teszel Te, aki nem játszik egyetlen egy ilyen szart sem, ebben a helyzetben? :?:
...egyébként ez hasonló módon megesett egy sváb zenekarral is. A műsoruk ugye 12 óra polka, keringő, polka, keringő, stb... 01 órától szoktak játszani egy 1,5 órás "fiatal-blokkot". Na a megrendelő pont ezt hallotta és megfogadta őket. Aztán amikor jött a lagzi és nyomták a polka, keringő, polka, keringő dolgot a megrendelő számon kérte, hogy mi ez a sok szar...

2. Szerződsz az ifjú párral. Szerződésben le van szögezve, kiemelten(!), hogy minimum 4x3m vagy 5x2m a zenekar helyigénye. "ÓÓÓÓhh persze voltunk ott van annyi bőven!" Odamentek és a klotyó mellé akarnak beállítani 2x2m-es helyre, azzal a dumával, hogy ott zenélt már egy 5 tagú zenekar is, nehogymá' ti nem fértek el...
Illetve a másik. Bepakolsz, de pakolás közben, már érzed a tarkódon a szúrós tekinteteket, és aztán szóvá is teszik, hogy ha ekkora helyet foglalunk, nem lesz hely táncolni...
Szóval a kérdés: Mit teszel?

Természetesen van véleményem, de kíváncsi vagyok a Tiétekre is.

Üdv
Azt tesszük hogy az első beszélgetéskor kikötjük hogy mi ilyet nem játszunk. Ha kellünk így is rendben, ha nem akkor örültünk a szerencsének. Ha kellünk, és jön az okos vendég hogy grofo meg a tököm tudja mi kell neki, udvariasan mondjuk hogy nem tudunk ilyet, nincs műsorunkban. Ha hőbörögne (szerencsére nem nagyon volt még ilyen) bevennénk a lesz@rom tablettát. Volt már hogy ilyet kértek de hőbörgés még nem volt a vége úgy emlékszem.

Lehet hogy csak mi vagyunk ilyen szerencsések, de még ilyen szituban se nagyon voltunk. Mindenesetre megbeszélnénk hogy nekünk kevés az a hely, legyenek szívesek találjanak megoldást hogy mindenki jól járjon.


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 1331
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1044 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 60965Hozzászólás B.Bazsi
2019.02.20. 17:19

És mi a te véleményed ezekről? :)


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Trebor
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.12.05. 10:09
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 242 alkalommal
Kapott köszönetek: : 218 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 60972Hozzászólás Trebor
2019.02.20. 21:09

A helyzet az, hogy tavaly szeptembertől kizárólag olyan bulikat vállalunk, amelyekben tudjuk, hogy nagy százalékban kik lesznek a vendégek. Tehát oda megyünk, ahol a vendégek minimum harmada ismer minket. Szerencsére az egyik kollégának iszonyat jó memóriája van és mindenkire és szinte mindenre emlékszik az elmúlt 5-6 évben.
És a legfontosabb, hogy van egy feketelistánk.
Hely, fotós, vőfély, cerkamester, város, megye. Mondhatom rohadt hisztis egy banda vagyunk. :lol:
Illetve igyekszünk a normálist tartani...
Jahh majdnem elfelejtettem!
Szigorúan elutasítjuk, megvetjük az esküvőszervezőket vagy a hozzájuk hasonló bármilyen szervezős állatfajtákat!

Sajnos így állunk...



Trebor
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.12.05. 10:09
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 242 alkalommal
Kapott köszönetek: : 218 alkalommal

Re: Hol játszottam. Rendezvényhelyszínek, tapasztalatok, érd

Hozzászólás: # 60974Hozzászólás Trebor
2019.02.21. 09:14

Valószínű ez lehet, hogy nincs ennek még brandje. Ami rohadtul bosszant, hogy egy Pesty partytól vagy egy hasonló rohadt drága zenekartól vagy zenésztől nem várják el, hogy játsszon 4-8 óra bódiguccsit, de egy "normál" előadó(k)tól elég sok helyen igénylik. Mindegy, hogy kultúr vagy 5 csillagos hotel.

Hhhhh... Azért köszi Nektek.

:777 :777 :777



Új hozzászólás