Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 33
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49101Hozzászólás almatom
2017.02.14. 09:44

forissandor írta:Tudom most Almatomi biztos jókat röhög otthon az amatőrségemen, de sajnos ezt én így szoktam meg és így csinálom tizenéve.
almatomi nem röhög jókat! :D
Mindenki a saját tudása és a hangszerének lehetőségei szerint dolgozik. Amit leírtál, én pontosan ugyanígy csináltam pár stílust még anno 94'-ben az ms50-ben. Ezzel nekem az volt a bajom, hogy nem az én korlátoltságomat éreztem, hanem a hangszer korlátait. Ennél a módszernél finom dolgokat nem lehet megalkotni!
Az, hogy én most elkezdtem stílusokat készíteni az kizárólag azért van, mert a Ketron ebben maximálisan partner. Erre jelenleg még az összes többi márka képtelen!
A Ketron olyan szinten követi azt a Logikát -amin én megyek- hogy szinte magától jött az, hogy stílusokkal pakoljam meg. Ráadásul a Ketronnál nincs semmilyen konvertációs szívás: amit és ahogyan megírsz midiben, az fog megszólalni a stílusban is. Midi-írásban pedig otthon vagyok, így a dolog innentől kezdve kézenfekvővé vált.

(Láttam, hogyan néz ki, hogyan működik egy Yamaha stílus szerkesztés alatt: inkább hagyjuk................. :dash2: :dash2: :dash2: :dash2: :dash2: :dash2: Az biztos, hogy aki azt így megalkotta, az nem igazán volt százas! Igazi agyrém!!!)



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49102Hozzászólás Asterix
2017.02.14. 09:59

Akkor ezek szerint a 4x midi-stílus konverterével a Korg-ra is tudsz dolgozni? :777



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49103Hozzászólás ---Qgli---
2017.02.14. 10:17

almatom írta: Erre jelenleg még az összes többi márka képtelen!
Azt nem tudom, hogy mit tud a Ketron, de a korgban olyan jó szerkesztési lehetőség van, hogy ebben szinte mindent meg lehet csinálni. Korg style szerkesztőjét próbáltad már?



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 33
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49104Hozzászólás almatom
2017.02.14. 10:20

Asterix írta:Akkor ezek szerint a 4x midi-stílus konverterével a Korg-ra is tudsz dolgozni? :777
Nem ismerem, nem tudom mi az........



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 15
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49105Hozzászólás HunHyper
2017.02.14. 10:27

almatom írta:...Láttam, hogyan néz ki, hogyan működik egy Yamaha stílus szerkesztés alatt hagyjuk...
Ugyan már Tomi, honnan vettél volna Yamaha stílusokat? :rolf:


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 33
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49106Hozzászólás almatom
2017.02.14. 10:32

---Qgli--- írta:de a korgban olyan jó szerkesztési lehetőség van, hogy ebben szinte mindent meg lehet csinálni.
Gyakorlatilag semmit, ami nekem kell és fontos!
A Ketron semmit nem tud, de szó szerint semmit: nincs benne szerkesztő. Ha ebből indulunk ki, ehhez képest bármi jobb!
De ha egy komoly program után akarok a Korgban bármit elkövetni, akkor inkább a harakiri!
Egyébként meg a világ legjobb hangszerbe épített belső sequencere az pont a Ketron X1/X4/SD1-nek van! Ez a sequencer megeszi a Korg sequencer tudását és mégis ha ezen kéne dolgoznom a Logic után, hát lehet, hogy rövid időn belül a zárt osztályra kerülnék........



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 33
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49107Hozzászólás almatom
2017.02.14. 10:40

almatom írta:
Asterix írta:Akkor ezek szerint a 4x midi-stílus konverterével a Korg-ra is tudsz dolgozni? :777
Nem ismerem, nem tudom mi az........
Ja a 4xpro midi-stílus konverteréről beszélsz?! Így már képben vagyok.
Nos nagyobb összeget fel mernék tenni rá, hogy egy gép nem tud gondolkozni helyettem, tehát nem csinálja meg azt, amit én akarok! Ezért ez a beépített konverter gyakorlatilag számomra nagyon nagy valószínűséggel használhatatlan eredménnyel dolgozik.
Mindezt úgy mondom, hogy sosem próbáltam, de hogy egy gép magától nem fogja azt megcsinálni, amit én szeretnék és a fejemben elterveztem, az tuti!
Mondom: erre még akár rá is mernék tenni egy fogadást! :D



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49108Hozzászólás forissandor
2017.02.14. 11:40

Nekem éveim mentek rá arra, hogy a Yamahák belső style szerkesztőjét átlássam, de így kb 3 hónap erőteljes Korgozás után kijelenthetem, a Pa 3 X le szerkesztője jobb. Az SD1 plusé meg a legjobb.
Én a hangszereimben ritkán használok gyári styleket, pontosabban érintetlen gyári styleket (az Audyában viszont nagyon sokat használtam). Érdekesség az, hogy én soha nem foglalkoztam üzletszerűen style szerkesztéssel, nem is vagyok benne profi, olyan volt, hogy eladtam hangszert úgy, hogy benne voltak dolgaim. Érdekesség a dologban, hogy egy kb 8 éve eladott Tyros 2 hangszeremmel nulláról írt mulatós rock (3+2 és társai) stílussal találkoztam egy ország másik végéből származó Korgban úgy, hogy az egy közismert "szetteket" áruló ember nevével fémjelzett mappában volt benne. Rákerestem az illető Youtube csatornájára és árulja ezt a stílust... de éppen leszarom.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49109Hozzászólás ---Qgli---
2017.02.14. 11:51

almatom írta:De ha egy komoly program után akarok a Korgban bármit elkövetni, akkor inkább a harakiri!
Hát na...ezt most te sem gondoltad komolyan. Összehasonlítani a számítógépet egy hangszerrel?



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 33
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Hozzászólás: # 49110Hozzászólás almatom
2017.02.14. 13:05

A mókás az, hogy az X1/SD1 szekvenszere gyakorlatilag a cubase teljes logical funkcióját kapta meg egy az egyben. Ilyen formában a hangszerben ott figyel egy "full" cubase. A grafikus felület nélkül persze!



Új hozzászólás