Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Mediastation Lionstracs X-76

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Mediastation Lionstracs X-76

Hozzászólás: # 17592Hozzászólás Gyuley
2013.10.05. 19:58

Asterix!

Sikerült a hangszerbe elmélyedned kicsit?
Ha igen, megoszthatnád a tapasztalataidat ;) :777


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
marton1974
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2011.08.22. 22:25
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország - Makó
Adott köszönetek: : 380 alkalommal
Kapott köszönetek: : 869 alkalommal

Re: Mediastation Lionstracs X-76

Hozzászólás: # 17765Hozzászólás marton1974
2013.10.10. 18:19

Szerintem nincs kiforrva még az a hangszer...habár nem ismerem.De a vélemények alapján ez jön le.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Mediastation Lionstracs X-76

Hozzászólás: # 17768Hozzászólás Asterix
2013.10.10. 19:25

Nem sok időm volt vele foglalkozni. A lejátszókról nem írok, mert az fantasztikus ebben a hangszerben. Gondolom mindenki tisztában van vele, hogy a szoftos cuccal nehezen veszi fel a versenyt egy vas.
A stílusairól: gyakorlatilag most 3-as op rendszerben még nincs benne a Live Styler, így a hangszer gyakorlatilag csak saját magával kompatibilis. Mit jelent ez? A hangszer komplett midi dalokat használ stílusként. A szerkesztőbe, ami lehet a saját képernyőjén, vagy lehet külső monitoron is be kell tölteni a midit, ami lehet sok sávos. A szerkesztőben 24 sávot látok, de nem próbáltam meg semmit betölteni. Maga a stílus 8 sávot tartalmazhat midi alapon talán, bár a hangerő kontroll menüben 16 sáv hangerejét tudom állítani, de abból csak az első nyolc van elnevezve - drum - bass- acc1 ... nevekkel. Valamint elvileg tud szinkronizálni wav audio fájlt a stílushoz, aminek a hangerejét külön címzett audio hangerőszabályzóval tudom állítani.
De a gyári stílusok elég gagyik...



Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Mediastation Lionstracs X-76

Hozzászólás: # 18064Hozzászólás Rolandbk5
2013.10.18. 15:55

Sziasztok,

Azt hiszem az én Medistation-mat vásároltad meg. :D

Én is tudok róla mesélni. Sok minden meg történt vele, igazán kalandos volt a megvásárlása.

Szerintem nem egy gondolat ez amit a Mediastation képvisel, csak a probléma ott kezdődik, hogy elfelejtették tesztelni. Úgy emlékszem, mielőtt a Tyros 2 piacra dobták volna, 2 évig tesztelték sok-sok hozzáértő szakemberrel, zenésszel. Azért tették, mert a Tyros1 (ami Kínai) nem igazán volt megfelelően elkészítve, szoftveresen sem.
Asterix felhívott a hangszerrel kapcsolatban, és gondoltam segítek neki amiben csak tudok, és felveszem a kapcsolatot az olasz gyártóval, és rendben hozzuk a gépet. Csak szerettem volna segíteni! A Lionstracs már teljesen mással foglalkozik, hangszer sehol nem találtam. Ez full gáz!!!

Szerintem sincs még kiforrva ez a fajta zenélés, ill. talán ez nagyon sarkos kijelentés részemről, mert a számítógépes hangkeltés az semmi máson ( és itt semmi elfogultság) nem tud megbízhatóan működni, csak és kizárólag a Mainstage programon ami a Logic egyik társ programja. Én használom a színpadon a Mainstage2-t egy M-Audio Keystation 88es-el ( lehetne jobb billentyűzet is több kontrollerrel), és kiválóan működnek a Vst hangszínek.
A Mediastationnak ez a gyenge pontja a szoftver. A Linux rendszer maga nem rossz, csak egy csomó minden hiányzik belőle . Pl. amire találtam egy olyan seq programot amit tudtam is használni, hát dolgoztam érte és a Rosegarden nevezetű programot töltöttem rá. http://www.rosegardenmusic.com/images/snap-10.02-1.png
Nem rossz, de nem is jó. amire megtaláltam, hogy hogyan kell bekötni a rendszerbe, hogy a midit tudja szerkeszteni, hát nem volt kevés idő. Nekem sikerült rátelepíteni a RealGuitar, az Addictive Drum, meg a Korg Legangy cuccost. Volt is nálam egy srác talán ismered is Asterix, és ő ezeket látta is és próbálta is. Szóval működött.
Én megvásároltam a Live Styler-t hozzá 26 euróért. Nem ájultam el tőle. Azt mondták, hogy a Yamaha stulisokat vinni fogja rendesen a giga hangszínekkel, de ez nem igazán jött össze.

Bocsánat nem leszólni szerettem volna ezt a hangszert, csak megosztani veletek a tapasztalataimat. Nem rossz hangszer, de egy biztos, hogy nem kísérőautomatikásra van kitalálva. Hangszínekben nagyon rendben van szintinek kiváló, de egy S500 is odaveri kíséretben.

Zoli



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Mediastation Lionstracs X-76

Hozzászólás: # 18072Hozzászólás Apelláta
2013.10.18. 21:15

Sajnos nem ez az első ilyen végkövetkeztetés (volt)tulajok szájából.


Üdv.: Apelláta

Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Mediastation Lionstracs X-76

Hozzászólás: # 18660Hozzászólás Rolandbk5
2013.11.05. 16:13

Sziasztok,

Szeretnék kérni tőletek valamit.
Akinek meg van a telefonszámom mivel a Lionstracs (első) tulaja voltam, és bármikor segítettem bárkinek is, legyen kedves magának megtartani a számomat, és nem tovább adni a hangszerrel, mert a telefonszámom nem a hangszer tartozéka. Mindenki legyen tisztába mit vásárol, és ne zaklasson senkit a semmilyen kérdéseivel.

Köszönöm

Zoli



Új hozzászólás