Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangszer VS. HANGSZER

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 65838Hozzászólás Mauglidyro
2020.06.30. 22:08

Jah egyébként a Sztori az Happy End-el zárult.

Ki lettem fizetve, a megrendelő örült, és innentől kezdve a stílusokat leszámítva konkrétan már hangszerfüggetlen lett.
És persze a kolléga is megnyugodott végül, aki átadta nekem ezt a megbízást.
Ez nálam amúgy is JAG helyzet. (Becsületbeli ügy)
Hisz olyan kollégáról van szó, akinek munkássága és életműve számomra példaértékű.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mauglidyro 2020.06.30. 22:11-kor.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 65839Hozzászólás galambjozsef
2020.06.30. 22:09

Nem teljesen értek egyet a fenti szösszenettel. A Korg sose lesz Yamaha , a Yamaha sose lesz Korg, és így tovább. Véleményem szerint, ha már veszek valamit, akár hangszer, tudjam már használni a fő funkciókat, külső cuccok nélkül is. Az autókat se úgy árulják, hogy vegyél bele külön motort, hogy tudjon menni!
Attól hogy melyiknek mi az adottsága, és meg szolalása, azzal magyarázható, aki korgos hangzást akar, az ne vegyem yamahat, meg rolandot, vagy bármi mást, és ugyanúgy értem más gyártókra is.
Az hogy adni akarnak egy olyan munkát, amit nem biztos hogy tudsz teljesíteni, egyszerű, nem kell el vállalni. Gondolom ha csenget nálad valaki, hogy hullát kéne fürdeni temetések előtt, az se vállalod el. Vagy talán igen?... Mert én nem! Néha jönnek hogy csináljak már rolandra meg tyrosra szetteket, meg nótákat, egyszerű, nem vállalom el! Erre én csak ennyit tudok mondani.
Hangszerelés, meg annyi, egyszerűen érteni kell az adott hangszer rendszeréhez. Véleményem szerint lehet ott jó dolgokat csinálni a korgon is, és nem kell hozzá semmi csilivili program 80-100ezrekért, amikhez legtöbb esetbe még külön másik is kell, mert önmagában nem jutsz vele megfelelő eredményre.
Nem szólóm le a más gyártókat, mert egyrészt nem is értek túlzottan hozzájuk, másrészt, annyira nem is érdekelnek!
Szóval ennyi,
Bocs ha sértő valaki számára, de nekem ez a véleményem!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 65840Hozzászólás galambjozsef
2020.06.30. 22:12

Mauglidyro írta:
2020.06.30. 22:08
Jah egyébként a Sztori az Happy End-el zárult.

Ki lettem fizetve, a megrendelő örült, és innentől kezdve a stílusokat leszámítva konkrétan már hangszerfüggetlen lett.
És persze a kolléga is megnyugodott végül, aki átadta nekem ezt a megbízást.
Ez nálam amúgy is JAG helyzet. (Becsületbeli ügy)
Erről hallottam Marcitol, úgy hallottam, az illető azt se tudta meg mondani melyik nóta milyen hangnembe van, csak annyit, hogy amibe van mínusz/plus érték! Ráadásul komoly zenésznek vallja magát! :D


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 65841Hozzászólás Mauglidyro
2020.06.30. 22:19

De megoldottuk ...
És ez a lényeg.

A leírt problémákat félretéve.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 40
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 65843Hozzászólás viskib
2020.07.01. 13:41

Meg van mind2 hangszernél a sajátos véleményem...
Viszont eléggé az audiostyle okra szeretném alapozni az uj szettem és volt nálam egy genos, sajnos amit a yamaha kiadott hozzá softot eléggé mosostt lessz tőle a groove nem adja vissza azt a minőséget amit be importálok hiába felel meg minden elvárásnak már a számítógépen nem úgy szól vissza...
Korgnak nem ismerem a sampling minőségi hátterét meg ugye cuccon is hogyan szól, viszont érdekel ez a gitár üzemmód is a stilekben ha lehet úgy használni ahogyan én képzeltem el..., nekem nem mérvadó az idő töltés nem sietek vele viszont amit elvárok minőséget képes meghozni akkor meg kötném a kompromisszumot viszont ha nem semmi képpen ha ezt le tudom tesztelni akkor nyilatkozni fogok róla a továbbiakban. :?


Ricsike

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 65844Hozzászólás galambjozsef
2020.07.01. 13:59

viskib, ahogy beszéltük, várlak sok szerettel, jöjj és tesztelgess!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 29
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 65845Hozzászólás ---Qgli---
2020.07.01. 14:16

Mauglidyro írta:
2020.06.30. 21:30
Akkor mondhatom másképp is.

Nálam egy hangszer ott kezdődik, hogy van mögötte normális Szoftveres támogatás.
Nem ám csak a saját sequencer-ében lehessen dolgozni, és akkor ott gebedj meg vele ... NEEEEEM!!!!

Ha már számítógépen dolgozok már x éve, egy projektért én nem fogok 10-11 órás műszakok után neki ülni egy másik hangszernek.
Volt Korgom, nagyjából pár hangszínváltás megragadhatott, de a Pa1x óta valószínűleg fejlődött is valamit a technika. Szóval ha csak egy kalapácsom, meg egy Cakewalk Pro Audio 8 őskövületem van, az feltételezhetőleg kevés lesz hozzá :D
A Midifile Optimizer 8-at már nem is említem!!! Eleve halott ötlet ... Sajnos a tudása legjavát nem Korgoknál lehet kiaknázni.
Emellett ott van az, hogyha még meglelem az adott hangszínt, nem fogom tudni effektezni.

A 100 nótából kapásból 50-hez kellettek a gitárhangszínekhez különböző effektek.

Ha ezt egyesével csinálom a hangszer editorjában, valószínűleg az asztalom mellől fognak engem eltemetni végkimerültség miatt.

És mint mondtam, a benne lévő MaxxAudio nélkül egyáltalán nem szól jól.
A Korgoknál meg évek óta hiba, hogy nincs rendes sztereó képe.
Tekergetheted te a Panoráma CC üzenetet jobbra-balra, minden úgy szól benne, mintha egy színpadra tornasorba egymás mögé esett le volna a banda.

Valószínűleg ott őrültem volna meg helybe, ha ezt így ebben a formában elvállalom.
És ez több, mint szégyen lesz a Korg részéről, ha az új zászlóshajónál a jövőben nem fogják orvosolni ezt a fajta problémát.
Mert persze ha a MaxxAudio-t használod, akkor azt az MP3-ra is érvényesíti.
Tehát duplán kell kábelezned a hangszert hogy ezt kiküszöböld, és ha esetleg idáig a hangszer vokálját használod, akkor nehogymá' külön ki tudd vinni ezek után egy csatornára.
Legalább annyit tegyenek meg a jövőben, hogy kiböffentenek még 2db sub (címezhető) kimenetet a meglévők mellé, ha már MaxxAudio nélkül nem szól jól.
A Genosnál megtudta tenni a Yamaha. De a Genos legalább a beépített Compressor és Master EQ nélkül is jól szól. Na persze ezért az árért ez már azért jogos elvárás!!!

Ez persze az én személyes véleményem.
Nem megbántásképp írom.
Igazat adok neked Maugli!
Szerintem te maradjál a Yamahánál.



Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 65847Hozzászólás Admin
2020.07.01. 16:53

Azért nem feltétlenül rossz az, ha a gyártó halad a korral és nem minden esetben igaz az, hogy régen minden szebb és jobb volt, inkább más.
Szerintem akkor tud valaki igazán profi lenni, ha képes egy gyufásdobozni karakteres kijelzőn is szarból várat építeni, de ha van erre kényelmesebb, jobb, időhatékonyabb tool/megoldás, akkor azt ismeri és ki tudja használni annak előnyeit. Aki "buta midihuszár" az a jobbnál jobb eszközöket sem fogja tudni értelmesen kihasználni és értékelhetőt alkotni, aki pedig elutasítja a valóban jó és hasznos tool-okat az a saját maga ellensége és megérdemli, hogy napokig a gyufásdoboznyi kijelző előtt görnyedjen, hangoztatva a bezzeg az én időmben és társait :D
A jövő a minél inteligensebb felépítés lenne és az egymással kompatibilis interfész szerű megoldások...
Lehet hogy ahhoz képest, ami 20 éve volt, a mai cuccok űrtechnológiák, de a kor technológiájához képest sokszor le vannak maradva szerintem.


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 29
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 65851Hozzászólás ---Qgli---
2020.07.01. 20:44

viskib írta:
2020.07.01. 13:41
érdekel ez a gitár üzemmód is a stilekben ha lehet úgy használni ahogyan én képzeltem el.
Az rohadt jó a korgban, de nagyon kell tudni bánni vele. A zörejekkel együtt használva nagyot szól. Nagy hátrány, hogy a midi fileoknál nem használható.



Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Hozzászólás: # 65853Hozzászólás Admin
2020.07.01. 21:59

Félreértés ne essék, én meg sem próbálom összehasonlítani a két márkát, inkább egy általános, márkafüggetlen véleményt fogalmazok meg.
A nagy kijelző jó, a sok funkció szintén, nyilván kényelmesebb belenyúlni ha kell, mint egy gyufásdoboznyi, karakteres változaton, de pl.: hosszabb időn keresztül dolgozni (beállítás, finomhangolás otthon, stb és nem élő játék esetén) nem lenne még kényelmesebb mondjuk PC-re tükrözni? Lehet én vagyok lemaradva és a csúcskategóriák tudnak ilyet, de az olcsó gagyi android telefonok biztosan, akár visszapillantó tükörre is.
Nem lenne kényelmesebb ha minden hangszer esetén bele lehetne nyúlni mondjuk a stílusokba DAW segítségével lsd Yamaha, Ketron KST. Vagy ha a gyáriakba nem is, de legalább sajátot tudnék csinálni, ide-oda konvertálgatás nélkül?
VST, ebbe bele se megyek, konvertáld ide-oda, amoda...

Szóval igen, mindent meg lehet oldani a hangszerben, csak azért mostanság már lenne sok kényelmi funkció, meg sok egyéb más, ami ennyi pénzért igazán elférne a csúcskategóriákban. De ez csak az én magánvéleményem.


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Új hozzászólás