Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Ötletláda

Minden, ami a fórummal kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 1396Hozzászólás Asterix
2011.11.27. 10:17

Láttál már fórumot, ahol az ilyen konkrét hangszerre vonatkozó kérdést nem a hangszer fórumában, hanem az apró fórumban teszik meg?

Én nem láttam és eszembe sem jutna ott keresni ezen témát és kérdésemet sem igen ott akarnám feltenni.
Most vásárlás miatt kérdezte meg. És ha kihagyja a vásárlás szót, csak a hangszer tulajdonságai érdeklik, akkor ugyanaz a hozzászólás mehet a Korg fórumba???
Szerintem ez nem életszagú!



Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 727 alkalommal
Kapott köszönetek: : 568 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 1398Hozzászólás vladimirmusic
2011.11.27. 11:56

http://www.*****************/
http://www.*****************.org/f270....Vodič* za kupovinu**digitalnih fotoaparati
http://www.*****************.org/f269....Vodič za kupovinu PC Hardware

*vodič = útmutató
** kupovina = vásárlás

1. És, fiam, lehetett volna ezt kicsit finomabban is kommentálni!
2. Összekerveted a piaci és a zenei témákat: egy a hangszer tulajdonsága/használata és más a piaci ügy.

Üdv.


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 1400Hozzászólás Zeneboy
2011.11.27. 12:19

SZiasztok!

Lehet mindenféle "alfórumot" csinálni!

De, lassan már én nem látom át, mi mibe van, , pedig 1 hete regisztráltam, és 1,5-2 hónapja olvasom...

A másik, hogy magyar hangszeres zenész fórumot én nem láttam ennyire szétszórva... Ilyen jellegű fórumra példát lehet hozni külföldről, jót rosszat is, de nem biztos, hogy jó példa! És itt érdemes elgondolkozni megint a linkelt fórum taglétszámán, felhasználói körén!

Annak még mindig több értelme van, ha adott hangszerrel kapcsolatban érdeklődik, akkor maradjon abba a márkában! Egy idegen felhasználó, tuti nem az apróban keresné a vásárlási tanácsadás rovatot, mondjuk leendő hangszerével kapcsolatban!

Később ez még egy problémát felvet! Nekem kicsit kezd a "gyakori kérdések" oldalra hasonlítani! Lassan minden kérdésnek és válasznak külön topic lesz nyitva! Persze lehet nem rossz, de nekem ez furcsa egy zenészfórumtól! Később lesz e annyi moderátor aki ezt a széttagolt formátumot helyre rakja és felügyeli? Mert ha terjedni fog az"ige", hogy van az oldal-márpedig terjed, terjesszük, -akkor nincs miről beszélni!
Anno a netboard, majd későbbi nevén musicboard oldalnak egyik alapítója voltam! Tapasztalatból mondom, ha híre megy lesznek, aktív tag meg úgy is elválik mennyi marad! De ha itt sokan lesznek káosz lesz ennyire széttagolt fórumszerkezettel!

Üdv: Zeneboy


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 727 alkalommal
Kapott köszönetek: : 568 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 1402Hozzászólás vladimirmusic
2011.11.27. 12:43

@Zeneboy

Ez az alfórum nyitás csak egy ötlet.
"Onnan fúj a szél", hogy a Billentyűs fórumon sokkal több a "mit eladni, hol venni, mit venni...kinek mi van, mit szeretne..."
mint az amiért alakult ilyen formában a Billentyűs fórum.

Üdv.


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 1403Hozzászólás Zeneboy
2011.11.27. 12:52

vladimirmusic írta:@Zeneboy

Ez az alfórum nyitás csak egy ötlet.
"Onnan fúj a szél", hogy a Billentyűs fórumon sokkal több a "mit eladni, hol venni, mit venni...kinek mi van, mit szeretne..."
mint az amiért alakult ilyen formában a Billentyűs fórum.

Üdv.

Ahogy írtam egy vélemény volt tőlem! Mint ahogy tőled is csak egy ötlet volt!

Ez a miért alakult ki a billentyűs fórum példát nem tudom hova tenni..:)


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 727 alkalommal
Kapott köszönetek: : 568 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 1405Hozzászólás vladimirmusic
2011.11.27. 13:06

Zeneboy írta: Ez a miért alakult ki a billentyűs fórum példát nem tudom hova tenni.. :)
Admin tudja miért. Nem én alakítottam, de így midjárt megtetszett.

Üdv.


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 1407Hozzászólás Asterix
2011.11.27. 13:41

vladimirmusic írta:1. És, fiam, lehetett volna ezt kicsit finomabban is kommentálni!
2. Összekerveted a piaci és a zenei témákat: egy a hangszer tulajdonsága/használata és más a piaci ügy.

Üdv.
Gondolom, ezt nem nekem szántad!!

Üdv mindenkinek !

Érdekelne a véleményetek, hogy Korg Pa1x Pro Elit hangszer, vagy a Pa2xPro jobb?
Előre is köszi a segítséget !

Tessék, ugyanaz a hozzászólás, pár szóban átalakítva, de a lényegében ugyanaz. Ezt hova tennétek? A chat-en is írtam: lassan túl lesz az egész dolog szabályozva, ami szerintem abszolút nem jó és hosszú távon nem viszi előre a fórum ügyét.
Németek fórum oldalán a Pa3x-hez már legalább 30 alfórum tartozik. Használhatatlan az egész. Szerintem az apró azért van,, hogy ha én beírom, keresek egy ilyen és ilyen hangszert, akkor az apró. Ha véleményt kérek egy vagy több adott hangszerről, akár vásárlás, akár csak a célból, hogy legyen hozzászólásom a fórumon, akkor az az adott hangszercsalád technikai infója és nem más.



Avatar
petersen
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2011.08.22. 16:41
Hangszer: Roland G70v3, G800, W30
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye
Adott köszönetek: : 139 alkalommal
Kapott köszönetek: : 147 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 1411Hozzászólás petersen
2011.11.27. 14:52

vladimirmusic írta:A APRÓ forumban nyitni alfórumot, mivel módosítva lett a topic2.html
VÁSÁRLÁSI utmutató / Hangszerek - kellékek

A Bilentyűs és a Hangtechnika fórum tartalma legyen "tiszta szakma": stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók.
Sziasztok!

Szerintem a technikai kérdések, performance-ok és a használati útmutatók részére is van már topic minden hangszerhez. A hangtechnikába belefér az összes többi,
amit nem fed le az előző csoport. Személy szerint ha én vásárolni akarnék valamit és az apróban nem találok olyan terméket, ahol konkrétan rákérdezhetnék,
akkor nyilvánvaló, hogy a kérdést a technikai részlegben, vagy akár a hangtechnikában teszem föl. Ott bárki leírhatja a véleményét egy cuccról pro és kontra.
De ha urambocsá' megkérdezem hogy 400 ezerért vegyek-e G70-et, vagy PAX-et, ez belefér véleményem szerint a technikai részlegbe, mert erre úgyis jön a válasz, hogy ::
"Persze vegyél G70-et ennyiért, mert ilyen jó, vagy olyan jó, ezt tudja..."
Vagy: "Inkább vegyél Korgot, mert ebben nagyon jó, ezt a Roland nem tudja" stb, stb... Ez viszont mindenképp technikai, mégha valakinek a személyes véleménye is..

Az apróban én valószínűleg nem keresnék útmutatót ahhoz, hogy mit; és mit ne vásároljak.
Csak ennyit akartam, ez is csak egy vélemény...

Üdv.


petersen
Micsoda művész pusztult el bennem! /Nero/
[hr]

Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 727 alkalommal
Kapott köszönetek: : 568 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 1424Hozzászólás vladimirmusic
2011.11.27. 18:59

Még egyszer:
vladimirmusic írta:
Ez az alfórum nyitás csak egy ötlet.
"Onnan fúj a szél", hogy a Billentyűs fórumon sokkal több a "mit eladni, hol venni, mit venni...kinek mi van, mit szeretne..."
mint az amiért alakult ilyen formában a Billentyűs fórum.
Vannak nagyon jó, hasznos, szakmailag magas szinten írt hozzászólások @Zeneboy, @Asteriks, @marton 1974,@petersen...a Billentyűs fórumon, sok precíz technikai adat, különösen a különböző modellek összehasonlításában etc. etc.
Venni észre, hogy van jó nagy tapasztalat a hangszer használásban, amit eloszthatnak a többi kollégákkal, amivel edigg is sokat segítettek.

Le a kalappal! :D

Az ötletemben csak az volt a cél, hogy ezt a, lehet mondani, profi értéket “tisztán tartsuk” – ne keverjük a kereskedelemmel, árrakkal, összegekkel…
Értem, hogy ha a topic-ban az ár kifejez valami értékkülönbözetett, de azt egy mondatban leírni – elég.
Bevallom…nem szeretem a zajt. :ugeek:

Kérdés:
- mit fog jelenteni a pénz összeg pld. egy év után (ha valaki akkor tervezi a hangszer vásárlást?
- miért ajánlani a tagoknak, hogy nézzenek szét a Net-en Demó ügyben…ha azt megtalálhatják a Fórumon (Vásárlási útmutatóban).
- miért lenne nehéz oda tenni néhány jó (info) címet (NAMM 2011; Frankfurt), amelyek ide húzzák a keresőket…még Banner-t is tehetnek a Fórumra.

Na, de ha nincs megértés köztünk, akkor maradjon csak még egy elképzelés. :ugeek:

Üdv.


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 18
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 727 alkalommal
Kapott köszönetek: : 568 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 2577Hozzászólás vladimirmusic
2012.02.09. 11:18

Pityu írta: De ezek csak ötletek, ha ezek csak nekem tűntek fel, akkor elnézést az "okoskodásért" :)
Nem csak neked tűntek fel, mert nálunk is így viselkedik a kis négyzet. :mrgreen:

Van már ebben a ládában sok minden, amit csak az Admin javíthat...de, sajnos, nagyon ritkán jelen a Fórumon. :hit2:

Remélem, hogy ez nem lesz sokáig így.
Addig, kérek kis türelmet és megértést. :777

Üdv. :piano:


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Új hozzászólás