Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 29
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68295Hozzászólás galambjozsef
2022.05.17. 14:03

Én ahogy a szinpadot és az elrendezést elmézem, szerintem meg lehetett volna oldani okosan :)
Ha egy kicsit V alakban lett volna a két billentyűs kolléga, a dobos simán beférhetett volna, ahogy nézem,
mert azért ott oldalt is volt még hely, ahogy a képen látom!
Pár hete mi 4-en zenéltünk, egy kb ugyanekkora helyen, és senki nem volt takarásban!
Egy régi billentyűs kollégát segítettünk ki a mi 3-as felálásunkkal, így a 4-es látkép az alábbi volt
2 billentyűs (egyik 76-os billentyű, a másik 61-es, Ugyanúgy e-drum, és énekesnő a párom személyében!
A helyünk talán nem volt 5 méter széles, hátrafelé kb 2 és fél méter talán.
Az alig 5 méter szélességben (ha egyáltalán volt annyi, nem mérem meg, nem hordok magammal zenélésre mérőszalagot)
a két hangfaloszlop is ott volt, 1 pár 15-ös sub és 1 pár 12-es top rajtuk!
Inkább a belmagasság volt nyűgösebb a hangfal állványok, és a fény miatt,
mert ugye nem vagyok egy hej-de magas gyerek a magam 160-pár centijével, de ha kinyujtozkodtam, elértem a menyezetet :D
Ha nem is túl kényelmesen, de vígan elfértünk, és nem aggattunk egymásnak. A szünetbe ki és bejárás volt picit nyűgösebb, de nem okozott gondot :D


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Pumika
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 30
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: 2011.10.22. 11:02
Hangszer: Ketron SD7-Ketron SD9-Yamaha Motif ES6
Tartózkodási hely: Paks
Adott köszönetek: : 1101 alkalommal
Kapott köszönetek: : 368 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68306Hozzászólás Pumika
2022.05.25. 18:08

Sziasztok. Mi a véleményetek, ki használt már MACKIE THUMP TH-12A AKTÍV HANGFAL-at, vagy a THUMP szériát????? A youtubon elnézve nem valami komoly mély hangszóró van benne, Eminence, kicsi mágnessel.
Valakinek lenne véleménye??? Köszi: Pumi.



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 85
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68315Hozzászólás forissandor
2022.05.26. 18:57

Nekem van egy kollégám, aki a 12-es változatot nyuzza jó pár éve, vendéglátó/gyerek műsor/hangosítás. A hangja ár- érték arányos, nem bántóan szar de a jótól messze van, viszont egy rendkívül megbízható és strapabíró motyó.



szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 23
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68363Hozzászólás szenasitamas26
2022.07.09. 02:05

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Volna egy Yamaha MG124cx típusú keverő. Arra lennék kíváncsi, hogy a meglevő fő sztereó kimenetek mellé melyikre érdemes még cuccot kötni? A fő sztereó kimeneten van jelenleg végfok plusz passzív hangfal kombo, de ezen a keverőn van még Group 1 és 2 kimenet, illetve monitor out. Szeretnék még rá vagy aktiv hangfalat vagy aktiv melyet, szerintetek melyikre érdemes dugni a plusz motyót? Köszönöm előre is segítséget! :777


tonyo

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 570
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68365Hozzászólás ---Qgli---
2022.07.09. 05:03

Ha jól tudom a Gruoup 1 és Group2-re kontroll hangfalat szoktak kötni, mert oda arról a csatornáról küldesz jelet, amelyik kontrollt az éppen használó zenész kéri.



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 168
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1615 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68366Hozzászólás BodziLalikirály
2022.07.09. 07:18

szenasitamas26 írta:
2022.07.09. 02:05
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Volna egy Yamaha MG124cx típusú keverő. Arra lennék kíváncsi, hogy a meglevő fő sztereó kimenetek mellé melyikre érdemes még cuccot kötni? A fő sztereó kimeneten van jelenleg végfok plusz passzív hangfal kombo, de ezen a keverőn van még Group 1 és 2 kimenet, illetve monitor out. Szeretnék még rá vagy aktiv hangfalat vagy aktiv melyet, szerintetek melyikre érdemes dugni a plusz motyót? Köszönöm előre is segítséget! :777

Szia.

A keverőpulton levő MAIN (főkiment) -re nem csak egy végfok vagy aktív hangfal tehető!!!!
A jelkimenet tovább "fűzhető" és valójában nincs meghatározva mennyi kiszolgált eszköz köthető rá.

A GROUP (sub-group) kimenetek lényege, hogy minden csatornádnál a kiválasztó kapcsolóval kijelölöd, hogy azt a csatornát melyik kimeneten akarod kivezetni (MAIN; SUB-GROUP; stb...) és azokat különböző hangerő arányokkal tudod ellátni. Ennek akkor van lényege, ha különböző hangfalpárokon más és más csatornán megszólaló zenét akarsz kivezetni. Persze használható mindegyik ugyanazon jel kimenetére is.
Sokan a csoportkimenetet (GROUP; SUBGROUP) használják arra, hogy utána egy aktív hangváltót, vagy kimondottan aktív mélyládát kötve annak külön tudják szabályozni a hangerejét.

Az AUX ki és bemenetek külső egységek (effect; gate; stb...) csoportosított (több csatorna ugyanazt a külső egységet használva) felhasználásra, míg a csatornák külön-külön levő "INSERT" csatlakozói egyedi külső egység használatát teszik lehetővé.
Ezen kívül kontrollozásra is tökéletesen alkalmas, mivel hangerő arányokkal lehet szabályozni a kimenő jelet 1-1 kontroll hangfal felé.....

És ha van a csatornának saját "CUT" kimenete, azon pedig a vagy nyers (PRE/POST), vagy a hangszínezett (EQ) jel vezethető ki a csatornáról akár erősítőbe, akár külső egységbe, akár visszacsatolva másik csatornára vagy többcsatornás rögzítőbe stúdiófelvétel miatt....

Nagyon sokan egy keverőpult igazi lehetőségeinek a 30%-át sem használják ki.....

---Qgli--- írta:
2022.07.09. 05:03
Ha jól tudom a Gruoup 1 és Group2-re kontroll hangfalat szoktak kötni, mert oda arról a csatornáról küldesz jelet, amelyik kontrollt az éppen használó zenész kéri.

Ez nem teljesen igaz.
A legtöbb technikus inkább az AUX kimeneteken használ kontrollt, mivel azok minden csatornán a csatorna főhangerején kívül az AUX potméterrel szabályozható, Így azt a csatornát és olyan hangerővel adhatja 1-1 kontroll hangfalra amire épp szükség van.
A csoportkimenetnél nincs lehetőséged a hangerőarányok, csak max. a csatorna kiválasztásának a lehetőségére, mivel ott a csatorna főhangerejét adja ki.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 570
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68367Hozzászólás ---Qgli---
2022.07.09. 13:03

BodziLalikirály írta:
2022.07.09. 07:18
A csoportkimenetnél nincs lehetőséged a hangerőarányok, csak max. a csatorna kiválasztásának a lehetőségére, mivel ott a csatorna főhangerejét adja ki.
Ezért volt furcsa nekem a múltkor, hogy a csatorna hangerőszabályzója szabályozza a Group kimenetet!



szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 23
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68368Hozzászólás szenasitamas26
2022.07.09. 19:02

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek :777 így már tiszta minden :D


tonyo

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 144
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68381Hozzászólás HunHyper
2022.07.15. 08:42

BodziLalikirály írta:
2022.07.09. 07:18
Nagyon sokan egy keverőpult igazi lehetőségeinek a 30%-át sem használják ki.....
Ha egyáltalán a 30%-át kihasználja... Pont most gondolkodom rajta, hogy jobban beleásom magam a keveröm használatába,
mert bosszant, hogy ott a profi keveröm, de szinte alig használok pár funkciót belöle... :D


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68402Hozzászólás Mauglidyro
2022.07.26. 13:59

Üdv. mindenkinek.

2 héttel ezelőtt egy kabai lakodalom elején szomorúan konstatáltuk, hogy a Kapkodós cájgban a monitor kör jelkábele sajnos menthetetlenül megsérült.
Akkor egyébként megoldottam úgy, hogy volt nálam 2db rövidebb XLR-XLR kábel, és az egyik végét XLR-Jack átalakítóval átfordítottam a keverőnek is megfelelő formátumra.
A megoldás működött, de ez rettentően baleset veszélyes, és azért én jobban féltem attól a keverőt, mintsem beletörjön az a két átalakító.
Na meg erre a rövid kábelre máshol is szükségem volt, ezért azt nem szerettem volna behasználni. Az pl jól jön, ha a 2 mélyládát kell összefűzni, vagy pont 1 mélyládát kell bekötni a processzorig rövidtávon.

Nem volt mese, - más dologért is ugyan - de be kellett mennem Debrecenbe 2db max 1,5m XLR-Jack kábelért. Mondom, ha veszek egy Roland kábelt,
szerintem azzal nem lövünk bakot. Egyébként nagy megelégedettséggel használjuk őket elég régóta. 6 XLR-XLR és 2 Jack-Jack, valamint 1x3,5mm Jack-2x6,3mm Jack kábelünk van, és azóta is működik.
Ám a hidegzuhany csak ezután ért engem.
1db Roland RCC-5-TRXM kábel - ÍRD ÉS MONDD - 7590Ft ... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
A kettő együtt már 15180Ft!!!!

És ha most megnézed az itthoni webáruházakban, van ahol nem is kapható, hiába az olcsóbb ár ... Vagy ha igen, akkor a szállítási költség miatt már jobban megéri boltnál megvenni, főleg ha az ember éppen arra is jár.

Jah igen, aki ezen a jó áron szeretné megvásárolni, az Augusztusig tegye meg, mert Augusztusban ez a kábel már 9000ft lesz,
úgy hogy aki gondolkodik kábelek beszerzésén ne sokáig tegye, mert most még a 2022 Júniusi árak szerint tud rendelni.
Sajnos gyengébb minőségű kábel pont akkor nem volt a boltban kapható, és abban sem voltam biztos, hogyha csináltatok egy hasonló paraméterű kábelt, az olcsóbban fog kijönni,
így muszáj voltam őt elhozni. A végleges megoldás az lenne, mint a Digitális földrengés-szimulátornál, ki kéne vezetni a rack fülre a csatlakozást, de én sajnálom szétfúrni a keverő eredeti rack fülét.
Plusz egy lépcsős-fúró vagy 10.000ft, és még lehet, hogy átmérőre lehet kevés is lenne.
Plusz ha ez mind meg van, még akkor sem biztos, hogy gazdaságos lenne összerakni, mivel jóformán a Klotz kábel meg a Neutrik csati még mindig hiánytermék itthon, talán Thomann-tól tudnék csatit rendelni, meg talán valamivel olcsóbb jelkábelt méterre, de sajnos a szállítási költségnél, plusz a munkaköltségnél elhasalna a dolog.

Én mondom, tiszta haszon ez a zenélés ... :dash2: :dash2: :dash2: :dash2: :dash2:
A szaxis kollégánk pedig még csak a 2400Ft-os PlasticOver 1,5-es nádon volt kiakadva ...


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Új hozzászólás