Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
csepi
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 73
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.02.06. 14:40
Hangszer: Korg Pa 500
Tartózkodási hely: Orosháza
Adott köszönetek: : 84 alkalommal
Kapott köszönetek: : 82 alkalommal

Re: Hangtechnika - keverők, erősítők, végfokok, hangfalak, m

Hozzászólás: # 9447Hozzászólás csepi
2012.12.04. 09:46

Üdv mindenki!
Zeneboy Zsolti!
Hangerőben mit tapasztaltál a Ksub, és a Kx1.5 összehasonlításakor? Gyári adatoknál mindkettőnél 130dB hangnyomást írnak. Mivel jóval lejebb megy a Kx, ezért hangosabbnak is tűnik?
Mostmár csak két versenyző maradt: Kx Vs dBsub 15d. :lol:



malko
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 160
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: 2012.09.21. 17:14
Hangszer: yamaha Genos
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 213 alkalommal
Kapott köszönetek: : 735 alkalommal

Re: Hangtechnika - keverők, erősítők, végfokok, hangfalak, m

Hozzászólás: # 9448Hozzászólás malko
2012.12.04. 10:15

Szia Csepi!

Bocs, hogy én válaszolok de már voltam úgy játszani buliba, hogy ez a négy mély láda szólt.
A héten is pont így lesz a felállás. Hangerőben tényleg szinte semmi eltérés nincs a két hangfal között ha szemben állsz vele.
Ha viszont ha már egy kicsit távolabb mész akkor azt hallod, hogy a kv2 sokkal szubosabban szól és, hogy nagyobb területet szól be mint a db. Azt azért el kell mondanom sajna, hogy amit már most tudsz venni kv2 ládát az már nem olyan mint az enyém is meg azok akik az első szériából vettek. Most már csak a második generációst árulják ami nagyobb egy picit és nem megy olyan mélyre de viszont nagyobbat szól (ami ugye annak a következménye, hogy nem engedték le olyan mélyre.) Akkoriban kérdeztem a pákót, hogy miért csináltak újat? A válasz nem egyértelmű volt de azt vettem ki a szavaikból, hogy költség megtakarítás. De, hogy ez mit takar vagy mi más a hangfalban a méretén és, hogy nem megy olyan mélyre azt nem tudom.


Zaj keltő források: Yamaha Genos, Allen&Heath SQ-5, Presonus 328Ai, Presonus 312Ai, 6db Kv2 audio sub, Neumann kms105

malko
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 160
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: 2012.09.21. 17:14
Hangszer: yamaha Genos
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 213 alkalommal
Kapott köszönetek: : 735 alkalommal

Re: Hangtechnika - keverők, erősítők, végfokok, hangfalak, m

Hozzászólás: # 9449Hozzászólás malko
2012.12.04. 10:37

Ja azt elfelejtettem a kv2 ládáról, volt egy olyan is hogy azért csináltak újat mert sokan nem szerették ezt a teltebb melegebb hangzást, ha nem inkább az ütősebbet. Azért még így is mélyebbre megy mint pl.: egy k-sub. Azt viszont tényleg nagyon jó benne, hogy hihetetlen hangnyomást produkál ez a láda 500W mint szerintem egyik sem. Szóval ezt azt írtam le még mert állítólag ez a láda sok embernek jobban tetszik mint az első széria. Én inkább a lágyabb hangzást kedvelem mélybe ezért nekem az első jön be, de lehet neked sokkal jobban tetszene az újabb. Szánj rá egy napot menj fel pákóhoz vigyél magaddal egy mély ládát amivel esetleg össze hasonlítanád és azonnal kiderül, hogy melyiket vedd. De én szívesen látlak egy kv vs db-sub vs mackie mély összehasonlításra.
Ezt a hármat megtudom neked mutatni.


Zaj keltő források: Yamaha Genos, Allen&Heath SQ-5, Presonus 328Ai, Presonus 312Ai, 6db Kv2 audio sub, Neumann kms105

Avatar
csepi
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 73
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.02.06. 14:40
Hangszer: Korg Pa 500
Tartózkodási hely: Orosháza
Adott köszönetek: : 84 alkalommal
Kapott köszönetek: : 82 alkalommal

Re: Hangtechnika - keverők, erősítők, végfokok, hangfalak, m

Hozzászólás: # 9450Hozzászólás csepi
2012.12.04. 12:19

Köszi Malko!
Na látod viszont ezt nem tudtam, h ez a cucc 2 generációs...
Pákónál egymás mellett megtudom nézni a dB-vel, de ha lesz időm mindenképp elugrom feléd, hátha beugrok Zsoltihoz is...
Köszi előre is!



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Hangtechnika - keverők, erősítők, végfokok, hangfalak, m

Hozzászólás: # 9451Hozzászólás Asterix
2012.12.04. 17:44

Zeneboy írta:ki kellett húzni -8-ra is... Viszont ez terem hiba! Egy jó teremben, vagy ha vannak a táncparketten már nem érvényes ez a beállítás! Teremhez képest a sub hangját visszább fogom-vagy inkább játszok az elhelyezéssel, valamint bizonyos alapoknál a max prociban a mély emelést kikapcsolom!
Tényleg teremhiba volt és minden teremben természetesen mást mér, de ennyire extrát még nem tapasztaltam, csak itt. Te a subbal játszol, én meg nem is viszek subot. :lol:
A Maxx proci meg nálam alapból nem is működik. :lol: :777



Avatar
Lacibá
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.09.29. 16:38
Hangszer: KORG PA3X Pro Musikant Opera12 Roland Edirol M10
Tartózkodási hely: Kisnána
Adott köszönetek: : 379 alkalommal
Kapott köszönetek: : 49 alkalommal

Re: Hangtechnika - keverők, erősítők, végfokok, hangfalak, m

Hozzászólás: # 9489Hozzászólás Lacibá
2012.12.07. 09:00

Sziasztok!
A segitségeteket kérem!
Edirol M-10Dx Magyar használati útmutatót keresek!
Ha vaki tudna nekem ebben segiteni nagyon megköszönném!



Avatar
beejaybudai
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 134
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2012.02.11. 17:55
Hangszer: Casio MZ-X 500
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Berhida
Adott köszönetek: : 389 alkalommal
Kapott köszönetek: : 453 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - keverők, erősítők, végfokok, hangfalak, m

Hozzászólás: # 9490Hozzászólás beejaybudai
2012.12.07. 11:16

Szia Lacibá!

Szerintem nem létezik hozzá magyar nyevű használati utasítás (legalábbis én nem kaptam hozzá).
Annyit tudok segíteni, hogy feltöltöm az angol nyelvű gépkönyvét pdf-ben.
Ezt megtudod nyitni a számítógépeden (csak egy Adobe Reader kell hozzá) és azt a részt, amire kíváncsi vagy, egyszerűen kijelelölöd egérrel, majd beilleszted a Google fordítójába. Tudom, ez csak fél megoldás, ráadásul a Google fordító is elég érdekes dolgokat tud produkálni, de azért nagyjából meg lehet érteni belőle a dolgokat.

Edirol M-10DX

Ha ez után is felmerülne bármilyen kérdés a keverővel kapcsolatban, nagyon szívesen segítek.

Üdv,
Jani


Cuccaim: Casio MZ-X 500, Behringer XR12, Sennheiser E865, Electro-Voice RE510, Audio Technika ATM510, Behringer TM1, Turbosound NuQ122-AN, Turbosound IQ15B, JBL LSR305P, Behringer UMC204HD, LED-es fények.

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 413
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4568 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Hangtechnika - keverők, erősítők, végfokok, hangfalak, m

Hozzászólás: # 9493Hozzászólás Apelláta
2012.12.08. 00:23

Sziasztok!

Ma a hangmesteren is téma volt, és beugrott, hogy itt is pár napja, csak mivel az elmúlt 1-2 hétben hűtlen fórumozó voltam (van mentségem rá), ezért nem tudtam közvetlen akkor reagálni rá, ezért most leírom ide is. Nem azért, hogy lovagoljak a témán, de hát azért van ez a fórum, hogy kibeszéljük az ilyen dolgokat:

Asterix, én úgy tudom, hogy igaz, hogy a 6 dB növekedés jelent kétszeres hangnyomás növekedést, de az emberi fül, az adottságai végett 10 dB növekedést hall kétszer olyan hangosnak. És itt most az emberi fül általi hangerőérzetről beszéltünk.

;)


Üdv.: Apelláta

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Hangtechnika - keverők, erősítők, végfokok, hangfalak, m

Hozzászólás: # 9500Hozzászólás Asterix
2012.12.08. 09:57

Szerintem van a 10 DX-nek is magyar nyelvűje. A Rolandosoktól el kell kérni. A 16DX-nek is van.



Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 114
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Hangtechnika - keverők, erősítők, végfokok, hangfalak, m

Hozzászólás: # 9501Hozzászólás Gyuley
2012.12.08. 10:02

Sziasztok!

Api. amire te gondolsz az 3Db, ennyit emelkedik a hangnyomás dupla teljesítmény esetén, az is érdekesség, ha a hangfalakat duplázzuk meg, akkor is csak 3 Db-t emelkedik a hangnyomás!
Egyébként 120 Db felett igen károsító hatásai vannak a hangnyomásnak, komoly halláskárosodáshoz is vezethet!
Az én topládáim elméletileg 99-100 Db /1W (vagy 2.83 v)-ot tudnak darabonként, általában 2x 550W-ot kapnak oldalanként, ebből rögtön látszik hogy 9X duplázódik meg a teljesítmény, ami 27 Db-t jelent, azaz 127 Db-t tud a hangfal RMS-ben kb (csúcsban pedig még egy duplázást bír ki, ami megint +3Db), ha megduplázzuk a hangfalat akkor ez 130 Db lesz, persze ez elmélet,és nem is mértem ki, de ha 3Db-el kevesebbet tud egy láda, már az is nagyon hangos!
Amúgy 130 Db az már nagyon durva hangnyomás, most képzeljük el azt, hogy még pluszba meghajtom a két tölcséres mély ládát darabonként csak 500W-al (szabadtéren néha szükség van rá),aminek a hangnyomása 105-107 Db darabonként, na az már adja rendesen! :777


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Új hozzászólás