Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 37312Hozzászólás Bubamara
2015.11.14. 07:01

Kedves YAMAHA hangszereket használó zenészek!
Itt oszthatjátok meg tapasztalataitokat, véleményeiteket, a YAMAHA billentyűtökről, modulokról, kiegészítőkről, opciókról.
Írjátok le a hangszerek tulajdonságait, a trükköket, tippeket a használat megkönnyítéséhez. Írjatok teszteket, leírásokat, személyes véleményeket, ezzel segítve zenésztársaitokat a hangszerről alkotott kép kialakításában.
_______________________________________________________________________________________________________________________________


Buba

jacksony95
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2014.04.28. 10:58
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Szeged
Adott köszönetek: : 208 alkalommal
Kapott köszönetek: : 238 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 37854Hozzászólás jacksony95
2015.11.27. 12:18

Yamaha S770 villámteszt

Tegnap végre meghozta a futár az s770-t amit már régóta vártam mivel sok jót hallottam a hangszerről ( kivéve a billentyűzetet ) kíváncsi voltam 3 év pa 600 használat után amiért odáig voltam,hogyan fog megfelelni nekem ez a hangszer...

Miután kicsomagoltam a szintit a szokásos tartozékok fogadtak:Kottatartó-adapter-magyar nyelvű használati útmutató...Letöltő kód expansion pack-hoz :)

A hangszer maga olyan hatást keltett mint ha kicsit kissebb is lenne a szokásos 5 oktávos szintiknél.
A gyártó szerint 11 kg mérni nem mértem le azért,de van súlya az összeszereléssel nincs gond stabil a váza nem recseg nam hajlik szóval nagyon egyben van.

Üdvözöltem viszont,hogy a pa 600-hoz képest itt előre rakták a fejhalgató ajzatot piros pont érte !Az usb viszont még mindíg hátul van :hit2: De sebaj...
És akkor jöjjön talán a hangszer leggyengébb pontja a billentyűzet...

-Egyértelműen a rövid nyomás út ami nagyon zavaró kb fél cm... !
-A fél hangok 1-2 mm lötyögés oldalra de ez minden billentyűjére érvényes. :cry2:
-1 szó mint 100 ez a billentyűzet nem ehhez a tudású hangszerhez való kőkemény alsókategória...
-Nem tudom van e még egy hangszergyártó aki ilyen szinten csapja arcon a vásárlóit.
-A kezelőfelület gomjai még amik hagynak némi kivetnivalót nekem ugyanis vagy túl vékonyak ,vagy kicsi ---pontszerű már-már számológép,vagy távirányító utánérzetet adnak.

És itt nagyjából vége is a yamaha s770 fő bűneinek :)

Jöjjön maga a hagszer :)
Bakapcsolást követően gyorsan betölt a kijelzője nagyon szép átlátható informatív Grafikus színes kijelzőről lévén szó.
Az első amit kipróbáltam természetesen a zongora ami meglepően jó ! A vásárolt yamaha sustain pedállal kellően visszadja a lecsengéseket a játékérzet viszont fapados de meg lehet szokni és ez a lényeg,,,,
Szépek a zongorái a pa 600-tól egyértelműen jobbak élethűbbek...
-A gyári hangszínek összességében azt kell mondjam kenterbe verik a pa 600-at néhány kivételével !!! Pl:Hegedű-szájharmónika-pár gitár
-Az S770 Szakszofon ami elsőként mosolyt csalt az arcomra Bitang jó !
-George Michael careless whisper-t nyomtam el és az s770 szaxofonja a dögöt is beleteszi a dalba !
Szóval nagyon rendben van !
A hajlító kerék felett elhelyezett 2 db Live poti szintén azonnali effekt hozzáférést biztosít a hangszínhez ha túl sok,vagy kevés lenne.Nagyon jó !!!
-A stílusok mind egytől egyig KIVÁLÓAK ! Ha van valami amihez a yamaha ért,akkor ez az !
-A Shlager stílusok már olyan szinten jók,hogy a korgnál ezt musicant-nak hívják ! Ami ugye tudjuk fizetős de itt alapból a rendelkezésünkre áll.
-Vannak Dj stílusok is amik ugyan nagyon jól szólnak de én inkább ezt egyfajta letölthető opciónak hagytam volna meg.
-A ballada-pop rock stílusok mind mind profi módon szólnak szinte nincs használhatatlan stílus !!!
-A pa 600 ban több sallang stílus volt amit kukáztam de az s770 ben nem találtam ilyet minden stílusra beugrott valami és ez jó ! Kreatívabbá tesz !
-Meglepőn jól szól maga a hangszer is önmagában köszönhető a jó minőségű hangrendszernek nem tapasztaltam torzulást vagy ilyesmit !
A mic/gitár bemenetnek szintén csak örülhetünk.Nem váltja meg a világot,de legalább van otthon elvarázsolhatjuk az asszonyt énektudásunkal :) Vagy pl: Ha van egy jóhangú gyermek a családban mindenképpen hasznát veszzük.
Kicsit tartottam a korg után a menürendszertől kezelhetőségtől mivel ott pofonegyszerű volt minden.
De köszönhetően itt is a logikus felépítésnek könnyedén el lehet igazodni.

Maguk a kezelőgombok amik sorakoznak szürkés fehér színben a gép elején rendben vannak.
Nekem egyedül a BREAK-gomb elhelyezése nem szerencsés a fillek végére tenni.Vagy legalább lenne más színű. De a többi gomb rendkívül hasznos jól használható.

-Egy bizonyos....1 napi tesztelés után.
-Erre a hangszerre VIGYÁZNI KELL !
-El kell felejteni a gombok "ráütését" túlzottan erős nyomkodását.
Ha ezeken és a billenyűzet minőségén túl tudjuk tenni magunkat,akkor ár/érték arányban egy kiváló hangszer tulajdonosai lehetünk.
Ami garantáltan nagyon sok örömteli órát fog nekünk okozni.
Bárki -bármit mond ez a hangszer és ez igaz a 970-re is ,zeneileg BÁRHOL megállja a helyét méghozzá igen magas színvonalon !!!
3-és 400 ezer között verhetetlen hangszer.

Nyilván lehet mondani ennyiért kapsz zászlóshajót próbáltam erre felé is mozdulni.
De közel 350-400 közeli árat is elkérnek pl: Egy Tyros 2 ért ...Nem kérdőjelezem meg ,hogy jobb hangszer jobban össze van rakva de 2 szervizes is lebeszélt róla már öreg ! Garanciát senki nem vállal rá és lehet számítani kijelzőre ami a tyrosok-ban előszeretettel száll el.Szóval mélyen a zsebbe kell nyúlni ha bármi gubanc van saját zsebből kell állnod és ha ezt hozzáteszed majd a vételárhoz nagyon nagyon nem jó vétel ugye ?
Akkor inkább már aki megteheti Tyros 3 at vegyen de csak is megbecsült helyről vagy ismerőstől !

Viszont ha valakinek csak erre van pénze az garantáltan nem fog csalódni a hangszerben + 2 év garancia sem mindegy!
Ár érték arányban jelenleg nincs ellenfele !
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára jacksony95 2015.11.27. 13:49-kor.


A zene szabaddá tesz....

Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 37858Hozzászólás tacso
2015.11.27. 12:51

Gratulálok és sok örömöt az új hangszerhez! Köszi a tartalmas beszámolót! Már csak néhány igazi Jacksony demó hiányzik, lássuk hogy inspirál az új gép! :D


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

jacksony95
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2014.04.28. 10:58
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Szeged
Adott köszönetek: : 208 alkalommal
Kapott köszönetek: : 238 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 37860Hozzászólás jacksony95
2015.11.27. 13:45

Köszönöm Tacso :) hamarosan rakok fel ( ""Jacksony stílusú demókat,, ) rendkívül populáris hangszer ! ! ! :777


A zene szabaddá tesz....

danpress
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013.12.13. 18:58
Hangszer: Ének
Tartózkodási hely: Debrecen
Adott köszönetek: : 10 alkalommal
Kapott köszönetek: : 41 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 37867Hozzászólás danpress
2015.11.27. 19:52

grat a hangszerhez. szerintem jó minőségű billentyűzetet tudsz venni olcsón, amit csatlakoztathatsz, így a játékélmény sem marad el. ha pedig valami öreg, de jó bill. szintit találsz hozzá (nem arrangeres) akkor még pluszban a hangszíneit, leadjeit is használhatod.

yamaha egyébként nagyon érzi, mi kell a felhasználónak: játékélmény azonnal.



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 40849Hozzászólás forissandor
2016.03.17. 18:20

A Yamahánál (és minden felső kategóriás arrangernél) volt egy hatalmas áttörés: amikor a 90-es évek végén, 2000-es évek elején megjelentek az igazán nagy zászlóshajók, pontosabban megjelentek a sampler lehetőségek és az internet terjedésével mindenki számára elérhetőek lettek sampler hangminták, onnantól kezdve majdhogynem értelmét vesztette minden fejlesztés. Lehet sokan bírálnak majd emiatt, de a Korg amikor kihozta a Pa1 x pro-t egy bitang 6,5 oktávos billentővel és egy nagyon jól használható TCvel, onnantól a PA2 és Pa3 fejlesztések erősen a parasztvakítás kategóriájába esnek. Amikor kijött a T2 ( a kijelző hibák miatt inkább a T3), onnantól kezdve több százezreket-milliókat értelmetlen belefektetni a hangszerekbe. Mondom ezt úgy, hogy fordult már meg a kezem alatt T4 is és Audya is, nem is egy és nem is kettő. Mindenkinek van egy elképzelése, mit szeretne a hangszereivel: arrangerrel zenélni, midi műsorral zenélni. Az, hogy melyik hangszerben milyen dob van, tökmindegy: olyan sampler cuccokat teszel bele, amilyet akarsz. Hogy milyen cimbalom van benne, tökmindegy: olyan sampler cuccokat teszel bele, amilyet akarsz. Hogy játszik e empéhármat, tökmindegy: vegyél a Media Markt-ba 3000- ért egyet. A fő kérdés a megbízhatóság és az ár. Egy megbecsült T3-t tudsz venni 500-ért, egy Korg PA1-et 350-ért, a hangosításnál sem érdemes elszállni, ott is 500 körül már nagyon jó motyót lehet venni, a többit meg másra költeni, családra, gyerekre, autóra, thai lányokra, bármire.

T5-öt próbáltam. Jó hangszer, de az árából vennék egy Audyát, egy T3mat meg egy G70-et. No comment.



Avatar
marton1974
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2011.08.22. 22:25
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország - Makó
Adott köszönetek: : 380 alkalommal
Kapott köszönetek: : 869 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42039Hozzászólás marton1974
2016.05.28. 20:38

Jó,jó de azért én a KETRON-t nem cserélném le rá... :777 ;)



Avatar
marton1974
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2011.08.22. 22:25
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország - Makó
Adott köszönetek: : 380 alkalommal
Kapott köszönetek: : 869 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42042Hozzászólás marton1974
2016.05.28. 23:33

Rodymusic,én Tyros 5-re írtam... :lol: :lol: :lol: :lol: A PSR széria az amúgy is vicc kategória... :777



Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42043Hozzászólás vigo01
2016.05.28. 23:55

Szerintem elég jól szól bizony.


Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

Avatar
marton1974
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2011.08.22. 22:25
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország - Makó
Adott köszönetek: : 380 alkalommal
Kapott köszönetek: : 869 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42044Hozzászólás marton1974
2016.05.29. 00:04

Igen.De annyiért már szólhat is.Majdnem kétszer annyiba fáj mint a PSR...



Új hozzászólás