Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 2915
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42123Hozzászólás ---Qgli---
2016.05.30. 19:43

powersparc írta:De szerintem meg meg lehet oldani! Csináljatok 3 különféle zenei stílusban dal felvételeket, hogy
Az én midi-filejaimmal biztos hogy nem lehetne. Az én nótáim kifejezetten a korg hangszíneire vannak kihegyezve. Bármelyik másik hangszerbe beteszed a hangszínek layer-ei biztos, hogy teljesen máshogy vannak. Hülyeségek jönnének ki a másik hangszerből. Olyannyira hülyeségek, hogy én például a hangszeren belül egy másik gitárhangszínre sem cserélhetem, mert már ott is másképpen vannak a layer-ek.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 2915
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42124Hozzászólás ---Qgli---
2016.05.30. 19:58

almatom írta:[
Mi is volt ez??? ……….öregszem!
Ha egy swing ritmusnál minden második cintányérhangnak a velocity-jét meg akarom emelni, akkor hogy lehet azt megoldani, hogy csak minden második hangot jelöljön ki?
A CakeWalk-ban vagy egyesével jelölök, vagy az összes cintányérhangot jelöli.

A Cubase fanok azt mondták, hogy a Cubase ezt is tudja, csak azt nem tudták megmondani, hogy hol! Ezzel én nem sokra megyek....Mellesleg mondtam nekik, hogy a Cubase még Lyrics írásra sem képes, gondolják hogy erre igen....??? Nekem a Cubase állandóan lefagyott annak idején, nem is foglalkoztam vele tovább. Azt mondták ugyanezek a Cubase fanok, hogy nekik sohasem fagy le, de amikor nekem mutogatták, akkor ott előttem fagyott le kétszer. Lehet, hogy allergiás rám a Cubase???



Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 20
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42136Hozzászólás jamy1
2016.05.31. 05:11

Itt a PC-Windows-ról való váltásomról láthattál okfejtést :)
Utólag töröltem mivel inaktivvá tettem magam a fórumon :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jamy1 2016.12.08. 21:55-kor.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 2915
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42137Hozzászólás ---Qgli---
2016.05.31. 07:00

almatom írta:Szóval akkor hogy lehet megismerni ezen dolgokat? Hát úgy, hogy kerestek egy olyan emberkét, aki keni-vágja az aktuális kérdésben a dolgokat és aki meg tudja mutatni az adott program teljes erejét
Részemről a OSX telepítés és Logic tanulás itt bukott meg. Nincs a közelemben olyan ember, aki ezt meg tudná mutatni! Arra nekem sem időm sem pénzem nincs, hogy hetente utazzak hozzád, ha valami alapvető dolgot nem tudok, mert itt a közelben senki nincs, aki ehhez értene. Szerintem ugyanez a probléma a Ketron hangszerekkel. Kellen valaki, aki megmutatja, hogy hogyan működik, de NINCS!!! Ezért sokan úgy vanak, vele, hogy a "szomszéd Józsika meg tudja mutatni a korg Pa900 működését, akkor inkább azt veszem".



malko
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 22
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: 2012.09.21. 17:14
Hangszer: yamaha Genos
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 213 alkalommal
Kapott köszönetek: : 735 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42138Hozzászólás malko
2016.05.31. 07:24

almatom írta: Rosszul fogalmazol, ezt értsd meg!
Nem a Logic-kal lehet lassan dolgozni, hanem Te nem tudsz a Logic-kal gyorsan dolgozni!
Na akkor mégegyszer mondom a lényeget. Nekem nem midi írásra kell ha nem a meglévő gagyi midiket optimizálni egy adott hangszerre.
Elég sok olyan munkám van, hogy ide hoznak pl 200db midit, hogy írjam át a hangszineket meg effect stb.. pl Korg PA1-re. Na erre írtam, hogy a logic ebben lassú. És biztosan kimerem jelenteni, hogy ha csak egy egyszerű hangszín váltás, hangerő, panoráma. effect paraméter kell átírni én 10-et megcsinálok míg te a logiccal 5-et sem. De ettől függettlenül a logic egy nagyon jó program. Na ennyi nincs tovább mit ragozni. Nekem erre a célra jobb a cakewalk, Audióra meg a Logic jön be.


Zaj keltő források: Yamaha Genos, Allen&Heath SQ-5, Presonus 328Ai, Presonus 312Ai, 6db Kv2 audio sub, Neumann kms105

Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 20
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42139Hozzászólás jamy1
2016.05.31. 07:54

Itt egy PC-MAC-Hackintosh okfejtés volt látható részemről. Az okfejtés része volt a mixing-mastering is.
A fórumon való inaktivitásom miatt ezeket töröltem :twisted: :mrgreen:

Amennyiben kérdésed van mixing-masteringgel kapcsolatban arra választ ad a Google :D :cry2:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jamy1 2016.12.08. 21:52-kor.



malko
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 22
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: 2012.09.21. 17:14
Hangszer: yamaha Genos
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 213 alkalommal
Kapott köszönetek: : 735 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42142Hozzászólás malko
2016.05.31. 08:45

jamy1 írta:
Kètlem,hogy a Logic erre ne lenne alkalmas hiszen a bankokat ugyanúgy megjeleníti csak ismerni kell a saját hangszer hangbankjainak elrendezèsèt..
Persze, hogy megjeleníti csak épp azt mondom, hogy ott mire te beállítassz egy hangszert én addig 10-et beírok.
jamy1 írta: Malko abszolút elhiszem&megèrtem,hogy egy jól bevált platformon egy kidolgozott munkafolyamattal gyorsabban haladsz,mint az elsőnek bonyolultnak tűnő Logiccal.
Miért akarod azt belém beszélni, hogy a logic bonyolult? Egy szóval nem mondtam ilyet. Egyébként audióra a studio one 3 progit használom amit hivatalosan meg is vásároltam. Ő sem egyszerűbb mint a logic csak jobb:)


Zaj keltő források: Yamaha Genos, Allen&Heath SQ-5, Presonus 328Ai, Presonus 312Ai, 6db Kv2 audio sub, Neumann kms105

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 2915
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42145Hozzászólás ---Qgli---
2016.05.31. 09:46

jamy1 írta:Qgli. OS X-et ne akarj ráerőltetni PC-re.
Én nem is fogok ráerőltetni, mert én még egy Windowst sem tudok feltelepíteni...nem is akarok...vannak ismerőseim, akik ezt minden nap csinálják és egy délelőtt rutinból megoldják.

Egyébként Pityu kolléga volt, aki felajánlotta nekem tavaly, hogy megoldja az OSX-et ( amit ezúton is még egyszer megköszönök ), de hát a távolság az megintcsak közbeszól.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 2915
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42152Hozzászólás ---Qgli---
2016.05.31. 10:34

Na jó, de honnan tudják, hogy milyen gitárhangnak kellene szólnia 49-s velocity-ig meg milyen gitárhangnak 50-69-ig?
Ezt belőni akkora munka, hogy én általában inkább újrajátszom a sávot. Még újrajátszani is egyszerűbb.



Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 20
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: YAMAHA - Használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 42156Hozzászólás jamy1
2016.05.31. 11:18

Itt eredetileg egy PC-HACKINTOSH-MAC okfejtés volt látható.
Töröltem.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára jamy1 2016.12.08. 21:42-kor.



Új hozzászólás