Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Yamaha szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 56
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 34193Hozzászólás Apelláta
2015.07.06. 12:22

Zsolti93 írta:...zámomra sokkal dinamikusabb és lágyabb a hagzása mint a Korgnak.
Ebben ellentmondás van. Pont a lágyabb hangzása végett - ami elsősorban köszönhető a lágyabb basszus hangszíneinek, és vékonyka dobjainak, illetve a hifi-sebb hangképének - nem szól olyan dinamikusan a PSR, mint egy vastagabb, keményebb hangszínekkel - főleg dobokban - megáldott Korg és Ketron. És a dinamikus hangzásbeli különbség kihangosítva még jobban kijön a két hangszer között. És nem a Yami javára. Persze jól beállított hangszer és hangrendszer esetén.

Viszont ha neked a Yami hangzása tetszik, akkor azt kell venni. Megvan annak is az előnyei: Konyhakészebben kidolgozott, és több használhatóbb stílusok. Neten több letölthető stílus forog közkézen. És elmondásod alapján neked ezek a fő szempontok. Ezen felül jók benne az SA hangszínek, főleg nekem a gitárok tetszenek. Összességében lágyabb, finomabb hangzás. Regisztrációs memóriába sok minden beállítást elmenthetsz, hasonlóan mint a Korg songbook-jába, csak sokkal korlátozottabb funkciókkal.

Viszont vannak árnyoldalak is. Miskolci Péter, a Yamahások magyarországi szervizes guruja ha jó pénzügyi érzékkel született volna, már milliárdos lehetne a PSR-ek billentyűzet, kijelző, nyomógomb és alaplap javításaiból. Ezekből a PSR S750-re csak a billentyűzet és a nyomógombok az igazak. A sokat emlegetett billentyűzet, nem csak játékérzetre, de tartósságra is kritikán aluli. A nyomógombjai szintén. A kijelző túlmelegedésre való hajlandóság tudtommal a színes kijelzőkkel megáldott 900 és 910 betegsége, a 950-nél már megoldották. A 700, 710, 750 szériák monokróm kijelzőire nem jellemző. A 750 fekete háza nem tudom, hogy anyagában színezett e, vagy festett, de az ezüst színű Yamik festése kopásra hajlamos. Szerkeszthetőségben alul marad a Pa600-tól. Igaz ez nem mindenkinek fontos.

Jó kezekben a 750 is jól tud szólni (kivéve szerintem a dobjait), de nagyon másképp, mint a Pa600. És ez a nagyon másképp ossza meg az embereket annyira a Yamaha iránt, mert a Korg, Ketron, Roland Yamaha közül a Yamaha leginkább a kakukktojás. De akinek arra áll rá a füle, azoknak meg a másik három márka az. Valószínű Te ezen tábort erősíted.

:777


Üdv.: Apelláta

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 113
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 34194Hozzászólás Bubamara
2015.07.06. 12:59

Írod, zenekarban is használnád.
Nem tudom mennyire lesz rá alkalmas. Véleményem szerint a KORG hangszínkészlete és keményebb hangzása jobban megállja a helyét élő bandában. Persze, lehet aztán néhány tízesből venni hozzá pl egy KORG, vagy Roland, esetleg Ketron hangmodult, amit a bandában használsz a yami billegetőjével meghajtva. Csak egy tipp. Persze mindez a banda felállásától, a műfajtól és még számtalan dologtól függhet.
:777


Buba

Avatar
Zsolti93
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2011.09.03. 06:01
Hangszer: Korg Pa 50
Tartózkodási hely: Ruzsa
Adott köszönetek: : 76 alkalommal
Kapott köszönetek: : 211 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 34195Hozzászólás Zsolti93
2015.07.06. 13:01

Köszönöm válaszaitokat! :D

Én eddig Korgos voltam de úgy néz ki hogy maradok is!

A válaszaitokból leszűrve annyit mondok hogy amennyi pénzt megspórolsz a Yamahánál a stílus szerkesztésen annyi pénz vagy sokkal többet rá kell költeni a technikai problémák javítására! Ez sokkal nagyobb gond én úgy gondolom mint ha egy szakembernek fizet az ember hogy legyenek egyedi és szép stílusai. Én világéletben tartottam a Yamaháktól a kijelző,billentyűzet miatt de ez továbbra is megmarad. Ami tetszik benne az hogy sokkal több stílus van hozzá amit pici igazítással már lehet is használni. Ez elég kevés ok hogy vegyek egyet :P

Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Zsolti



Avatar
Zsolti93
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2011.09.03. 06:01
Hangszer: Korg Pa 50
Tartózkodási hely: Ruzsa
Adott köszönetek: : 76 alkalommal
Kapott köszönetek: : 211 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 34196Hozzászólás Zsolti93
2015.07.06. 13:02

Igen, zenekarban is használom! A zenekar felállása: Dob, basszus,Gitár,szinti, szaxofon. Jelenleg lakodalmas zenét játszunk, mondjuk ez a mai világban elég tág fogalom :P



Avatar
LiveNetworkTEAM
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2012.07.29. 19:26
Hangszer: PA-600
Tartózkodási hely: VAS
Adott köszönetek: : 203 alkalommal
Kapott köszönetek: : 290 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 34199Hozzászólás LiveNetworkTEAM
2015.07.06. 23:14

Zsolti93 írta:Köszönöm válaszaitokat! :D

Én eddig Korgos voltam de úgy néz ki hogy maradok is!



Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Zsolti
Ha stílusok kellenek csak szólj. Tudok adni ingyen bérmentve egy jó nagy szatyornyit. Minden féle stílusban. Arabtól a romáig, musicant meg ami még nem is kell majd sosem :-)



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 56
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 34200Hozzászólás Apelláta
2015.07.07. 00:55

powersparc írta:Apelláta!
Mondok valamit. Én a PSR9000-eseket nem ismerem testközelből, csak demo szinten és arra itt páran nagyon esküsznek hangzásilag,

Én is favorizálom a PSR9000-et, abból is csak a Pro változatot. Bár korából adódóan megvannak a maga korlátai: floppys, usb és mp3 lejátszó hiánya, kicsit bonyolult kezelhetőség stb.. És a belső dobjai neki sem etalon.
De! Dinamikusabban szól mint bármely PSR S széria, megkapta a valaha gyártott legjobb súlyozott szinti billentyűzetet, egy eszméletlen masszív házat, kezelőszerveket is és egy atom biztosan működő hangszer. Ezen felül (bár nem a legfontosabb) a számomra gyártott négy legszebb arranger egyike.
Nyilván a Pa3-amért nem cserélném el, de a maga idejében, és ma is a használt áráért jó hangszernek tartom. Értő kezekben, mondjuk a dobokat sampling mintákkal helyettesítve jól szól. De még gyári dobokkal is jobban, mint egy PSR S. Lásd Siklai68 nemrég feltett egy-két zenéjét is.
powersparc írta:PA1x-el rokon hangszerként számon tartva.
Rokonságot max. összeszerelési minőségben, masszivitásban és megbízhatóságban látok. Hangzásra ég és föld a két hangszer. És nem egy korúak sem.
powersparc írta:És egyébként ezek a PSR-ek is azokból merítgetnek fő hangszínek terén, aminek nem kéne rosszul szólni. Vagy ott akkor az olcsóbb kategóriának megfelelően már a hangzás is butítva van valamilyen szinten? Ezt sosem próbáltam még!
Ez a butítás szinte minden márkánál megvan. pld.:
- PSR S-ek a Tyros-szal szemben
- Pa300/600 a Pa3X-el szemben
- E50/60 az E80/G70-el szemben
- stb.
Annak ellenére, hogy sok közös hangszín és stílus van a nagy tesókból, a kis tesók még sem úgy szólnak. Ez köszönhető a hanggenerátoruk, erősítőfokozataik, effektprociaik különbségéből adódóan. Az olcsóbb szériákban olcsóbb alkatrészeket és egyszerűbb áramköröket alkalmaznak.
powersparc írta:a PA600-ban olyan sistergősnek, susogósnak tűnnek a dobok
Én Pa600-at még személyesen nem próbáltam, de ezt a jelenséget még most hallom először. Persze ettől még lehet így. Azt viszont már hallottam róla, hogy bekapcsolva a gyári beállításokkal, és a saját hangszóróján csalódás. De a Pa3-amat is mikor bekapcsoltam a gyári Maxx Audio (kimeneti hangszínszabályzásra van) beállításokkal, majdnem elsírtam magam. Hogy ezek a gyári Korg-os hangmérnökök milyen botfülűek?


Üdv.: Apelláta

Avatar
GabEsz
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2013.09.03. 14:17
Hangszer: Korg Pa600, Roland BK-5
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 163 alkalommal
Kapott köszönetek: : 97 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 34203Hozzászólás GabEsz
2015.07.07. 08:59

Tomi!
Szerintem a "dinamikusabban szól"-t úgy értik hogy "dögösebben szól". :777
Na ez meg még megfoghatatlanabb... :D :D
Kinek mi a dögös? Szőke, barna, vékony, telt.....legjobb ha egyszerre mind. :D


[font=Script MT Bold][glow=red]Üdv.: Gabesz[/glow][/font]

KORG PA-600, Roland BK-5, Behringer XR16, EV ZLX-12P, Alto TS 218S

Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 54
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 34204Hozzászólás Rolandbk5
2015.07.07. 09:19

Sziasztok,

A 670-ről megint egy kicsit.
Haszos megoldásokkal talakozom napról-napra bár kinek mi a hasznos ...

A harmonika és az orgona hangszíneknél tapasztaltam, hogy a Modulációs kerék az a hangerőt állítja és nem a megszokottat csinálja.
A két tekerentyű a Live Control-nál tanítható, és nem csak Dj megoldásokra lehet használni. Én az egyiket Balance ként használom, ami a stilus és az upper hangerejét szabályozza egymáshoz képest a másikra pedig a Master tempot tettem. Jó megoldás a színpadon.

Ami még érdekes lesz az pedig, hogy lehet audioból például dob szettet csinálni. Na az még érdekes lehet tegnap láttam a Yamaha oldalán.

http://hu.yamaha.com/hu/products/musica ... =PD5124750

Ja és ebben 6182432 H billentyű van már.

Zoli



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 56
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 34206Hozzászólás Apelláta
2015.07.07. 11:00

almatom írta:Mit jelent az egy szinti esetében, hogy dinamikus(abban) szól (mint egy másik)?
Tomi!

Te dinamikatartományról, dinamika sávszélességéről beszélsz, amit ugyebár dB-ben adnak meg. Viszont a velocity 0-127 tartomány egy relatív dolog, aminek csak az egyik vége abszolút érték, mégpedig a velo 0, a velo 127 már relatív. A velo 0 az minden esetben mínusz végtelen dB (ezt nem tudom pontosan, hogy csak a nem létező hangra, vagy még a velo 0 is igaz ez, vagy a velo 0 már minimális hangerőt jelent, de ez most annyira nem is lényeges), de a velo 127-hez tartozó dB érték nincs definiálva. És ebből adódóan a köztes tartományban sem. A velocity és a dB értékek egymáshoz nem szabványosítottak. Ebből adódnak a következők:

Például két különböző hangszer hasonló hangszíne (mindkettőnek vegyük a grand piano-ját) más dB értéken fog szólni 127 (de ez igaz bármely 0-tól eltérő) velo esetén, mert más jelszinttel lettek mintavételezve. Vagy, mert az egyiké vékonyabb hangszín, a másiké vastagabb, felharmonikusokban gazdagabb, és ezért jobban kitűnik a zenéből, vagy hangosabbnak hallod. Esetleg még tisztább, zajszegényebb (nem a szándékosan mintavételezett hasznos mechanikai zajokra gondolok) a mintavételezése, ezért a zenében jobban kivehetők az egymás után leütött hangok, nem mosódnak össze, még alacsony velocity értéknél sem.
Két ilyen eltérésekben különböző hangszeren egymás után azonos nóta, azonos velo értékekkel és ezzel együtt azonos velo tartományon belül lejátszva a dinamika tartományuk különböző lesz, pedig egyiknél sem használtunk kompresszort. Nem csak hangerőben, de tisztaságban, lüktetésben is különbözni fognak. Az egyik hangszer „lagymatagabban” (most nehogy ezt is megkérdezd :D ), a másik dinamikusabban fog szólni. Tehát ezen tulajdonságok összességének a hangra kifejtett hatását nevezem dinamikusságnak.

És még egy lényeges dolog. A dinamikatartomány felső határának kitolásával növelhető a hangerő, de a nagyobb hangerő nem jelent feltétlen nagyobb dinamika tartományt.
:777


Üdv.: Apelláta

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 113
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Yamaha - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 34209Hozzászólás Bubamara
2015.07.07. 13:23

Lehet, nem a dinamikus a helyes kifejezés arra, amikor bedugsz azonos rendszerbe, azonos eq beállítás mellett, azonos hangerőn (De ez ne releváns, mert a "puhakaka" hangszerre tolhatod a hangerőt, csak hangosabb "puhakakát" kapsz eredményként) két hangszert és az egyik fényes, tiszta mint a gyémánt, kristálytisztán kivehető minden hang, a szikiben, jól elkülönülnek a sávok, mindent tisztán kihallasz a zenéből és gyomron rúg a basszus és lábdob, kis hangerőn is jól szól, míg a másik hangszer, melyet nevezzünk a megszokás kedvéért "puhakakának", csak brummog, összemosódik, ha eq-zod az a baja, ha a hangerőt adsz csak még fosabb lesz.
Nevezhetjük bárminek a jelenséget. a háttérben szinte 100%-ig a minőségi anyagok, D/A konverter, szűrők, előfok, a magasabb minőség stb áll, állnak.
Nos a puhalkaka hangszer tulajdonosa nem is biztos, hogy tudja, hogy egy kakin játszik, mindaddig, amíg össze nem hasonlítja hangszerét egy nem "puhakaka" hangszerrel.

Nagyon is jól ismerem a jelenséget, majd minden gyártó hangszereinél tapasztalható.
Api hozott is néhány példát, de ha akarjátok felsorolok én is néhány összehasonlítást.


Buba

Új hozzászólás