Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Korg - Technikai kérdések/válaszok

Korg szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 463
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1828 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 62687Hozzászólás Asterix
2019.07.30. 20:18

De a demók sem működnek. Az már nem global baj...



zeneszerető
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 15
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.02.16. 19:12
Hangszer: Korg PA 2x pro
Adott köszönetek: : 21 alkalommal
Kapott köszönetek: : 7 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 63393Hozzászólás zeneszerető
2019.10.10. 16:17

Sziasztok! A közeljövőben fel szeretnék venni egy hangszeres videót. A terv a következő lenne: a hanganyagot felvenném a hangszer memóriájába REC funkcióval, a képet pedig egy időben telefonnal, aztán a kettőt összevágnám. Azért gondoltam erre a megoldàsra, mert minél minősègibb hangot szeretnék,nem telefonosat... Két kérdésem is lenne ebből adódóan:
Korg PA 2x pro hangszerben van REC funkció ès ha igen, hol találom?
Jól kivitelezhető ez az ötlet? Ha valaki, aki tapasztaltabb ilyen téren, tud ajánlani egyszerűbb és nagyszerűbb megoldàst, megszívlelném
Előre is köszi mindenkinek! :)



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 242
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 63395Hozzászólás galambjozsef
2019.10.10. 17:38

Szia. RECORD gomb hosszan tartva nyomásával, vagy SHIFT + Record gomb együttes megnyomásával jutsz el az MP3 felvétel készítéséhez!
Egyébként ha Videó Klippet tervezel csinálni, inkább egy külső programmal, vagy felvevővel vedd fel a zenei anyagot, lehetőleg sávonkánt, amit utána tudsz még javítgatni.
A videó-nál úgymond playback megoldással csinálj képi anyagot! Visszajátszod egy másik eszközről a hangot, rátátikázol, aztát utána össze illeszted a 2 anyagot egy videó szerkesztő programmal! :D


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

zeneszerető
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 15
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.02.16. 19:12
Hangszer: Korg PA 2x pro
Adott köszönetek: : 21 alkalommal
Kapott köszönetek: : 7 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 63399Hozzászólás zeneszerető
2019.10.10. 21:42

Egy sima felülnézetet tervezek, csak. Nem gondolkodtam még videóklippben. Ha kèsz lesz, mutatom az eredményt.
Köszönöm a segítséget! :D



szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 63596Hozzászólás szenasitamas26
2019.11.06. 11:35

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy Pa600-on lehet-e úgy felvenni sávokban mint a Yamahákkal? Megpróbáltam, de sajnos a manual bass-t sehogy nem tudom működésre bírni, csak a kísérőautomatimával hajlandó működni a felvétel. Kérem valaki világosítson fel, mert én tök hülye vagyok még a Korghoz. :D Köszönöm előre is :777


tonyo

szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 63598Hozzászólás szenasitamas26
2019.11.06. 14:26

Igen! Hasonlóan ehhez, csak a manual bass partot kell kiválasztanod felvételhez. (Mindegyik hangszer külön sávon van, nézz utána, melyik a basszusé.)

Néztem már ezt a videót, lehet én vagyok a hülye ebből nem jöttem rá :|. Sehogy sem tudom átkapcsolni a basszusra de délután megnezem, köszönöm!


tonyo

szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 63600Hozzászólás szenasitamas26
2019.11.06. 18:50

powersparc írta:
2019.11.06. 16:22
Most úgy szeretnéd, hogy splittelve balkézzel a basszust, jobbal a szólót egyszerre vennéd fel vagy sávonként külön?
Igen külön szoktam fel játszani a basszust meg a többi szólamot, de én tulajdonképpen a stílust se tudom elinditani, hogy egyszerre vegye a stilust meg a kiválasztott hangszert amivel játszom :( Sajnos nekem igenis bonyolult, a Yamaha ehez képest sokkal egyszerűbb, rec gombbal egyszerre a kiválasztott sáv és a stílus play-el megy is a felvétel. Tudom én vagyok láma, de nekem ez kínai :(

Igazából a split-es változat is érdekelne, mert szoktam a jobb kézzel is segíteni a játékom, hogy ne essek ki a ritmusbol, de akkor a right 1-et nem szoktam felvenni, csak utána miután kesz a basszus.


tonyo

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 242
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 63605Hozzászólás galambjozsef
2019.11.07. 13:43

Szia "szenasitamas26" !

Ha MIDI-ként akarod felvenni, sávonként külön-külön fel tudod játszani a sávokat, köztük a BASS sávot is!
Ha valós időben, akkor is meg lehet ugyanúgy oldani, akár úgy is, hogy automatikával Gépa BASS-szal felveszed, amit szeretnél, majd a BASS sávot kitörlöd, és manuálba rájátszod, amit szeretnél
Mindkét esetben SEQ mód-ban, a végén mented a végeredményt, így később bármikor bele tudsz még nyúlni, ha szükséges!
SEQUENCER gomb, majd RECORD gomb, és itt kiválasztod az aktuális üzemmódot!
- Quick Rec
- Step Rec
- Multitrack Rec


Ha Audió felvételt akarsz csinálni, manuál BASS-szal, (ebbe később már nem tudsz belenyúlni) akkor a BASS sáv, mindig az, ami a kíséret (kiválasztott stylus) BASS sávja, valamint hangszine
Kiválasztod az aktuális stilust, annak a BASS sávját, ott tudod baállítani a BASS hangszinét, hangerejét, EQ, stb, majd MANUAL BASS gomb megnyomásával tudsz manuálisan basszusozni!
Audió felvétel (SHIFT + REC gomb, vagy REC gomb hosszantartott nyomásával tudsz MP3 felvételhez ugrani) bár gondolom ezt már eddig is tudtad!

Mindehhez itt találsz leírást a szerkesztési műveletekhez (PDF Kézikönyv): http://audmax.hu/hirek/felhasznalasi-se ... gszerekhez


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 63607Hozzászólás szenasitamas26
2019.11.07. 16:53

Ezt nem tudtam köszönöm :D Így már sokkal érthetőbb a midis felvétel is, ezer hála :777


tonyo

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 242
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 63612Hozzászólás galambjozsef
2019.11.07. 23:01

Örülök, hogy tudtam segíteni :)


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Új hozzászólás