7 találat

Szerző: B.Bazsi
2026.01.20. 12:15
Fórum: Szintetizátor/zongora
Téma: Hangszer VS. HANGSZER
Válaszok: 486
Megtekintve: 350842

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Időről időre föl -fölmerül a "mire érdemes váltani" - téma. Nem olyan régen az egyik közösségi oldalon futottam bele egy ilyen jellegű kérdésbe, innen jött az ötlet hogy itt is megosszam tapasztalataim, gondolataim. Két hangszer összehasonlítását hozom most, Roland G70-t és a Roland BK9-et. (Ki gondolta volna rólam...?!?😀😁) Nem tudok se elfogulatlanul se elfogultan nyilatkozni egyik hangszerrel kapcsolatban sem, viszont tárgyilagosan, tényszerűen igen. 8,5 évig használtam G70-t, ha jól emlékszem 2017 óta nyúzom a BK9-et, szóval erőteljes viszonyítási alapokkal rendelkezem ezen hangszerekkel kapcsolatban. Lássuk hát a nevezetteket
Elsőre leszögezném, hogy mindkét hangszert nagyon nagyon szerettem és szeretem, mindkét hangszert kiváló gép, ami nem mindegy- mint minden más hangszer esetében sem, az a felhasználó. A közelmúltban egy buliban a kolléga G70-t használt, SRG01-es kártyával bővítve, de meg se közelítette azt a hangzást amiért én anno rajongtam ezért a típusért, és lehet hogy nagyképűnek tűnők, de tudom mi van ebben a típusban, mire képes, hogyan szól, és ezerszer jobban meg tud szólalni és sokkal jobban szólt az én kezem alatt annál amit ott hallottam. Ezért írom hogy nagyon sok függ a felhasználótól!
A G70 maga volt nekem az álmaim hangszere. Hardveresen, szoftveresen, minden szempontból egy nagyon profi gép, imádtam az érintőkijelzőt, a billentését, a kinézetét, azt hogy könnyen lehetett bele nyúlni, szerkeszteni. Hihetetlenül felhasználóbarát felülete van/volt, a bővítési lehetőség pedig a hab volt a tortán, be is szereztem hozzá anno egy SRG01- és bővítőt. Én azt mondom hogy istenigazából e miatt a kártya miatt lett ez a gép az ami, a miatt a plusz miatt amit ez hozzá tett hangszínekben, dobokban, hangzásban. Elképesztő karriert futott be ez a gép, igazi legenda lett az idők során. Én a vokálgépet nem nagyon használtam benne, próbálgattam, de ez a része valahogy nem volt az én világom. Ami nekem kis probléma volt a hangszerrel kapcsolatban, az az adatok kezelése számítógépen keresztül, a database manager használata. Ezzel birkóztam néha, nekem a logikájával is volt egy kis problémám, de ez legyen az én bajom. Az MP3 lejátszás hiánya nem érdekelt, 3-4 MP3 alapot használok jelenleg is, szóval nem osztott nem szorzott hogy van-e benne ez a lehetőség. E mellett a súlya volt az amit sokallottam, de fém ház, tank kivitel... A szoftvere elég megbízható volt, ritka volt a fagyás de néha előfordult ha nagyon bele bonyolódtam a szerkesztésekbe. Ami viszont hiba volt és a bk9-ben is ugyanúgy megvan, az a szekvenszerhez kapcsolódik. Mindkét típus azt csinálta hogy látszólag teljesen random hangok hosszát megváltoztatja. Mondjuk 100-ról 6550-re, vagy 12176-ra. Ezt a hangot módosítva, esetleg kitörölve és újra ütve gyakran egy teljesen másik hanggal csinálta ugyanezt, teljesen random, kiszámíthatatlanul. Egy másik sávon. Vagy ugyanezen, csak a dal másik szakaszában. Esetleg két sávon is. Az volt a bosszantó hogy ha 10 ilyet kijavítottam, jött a 11-dik, vagy 12-dik. Lejátszáskor volt hogy minden rendben volt, de mentés után megint ez történt. A BK9 szakasztott ugyanezt csinálja. Szóval a Roland igazi nagyágyúja volt a G70, igazi Rolandos, G70-es hangzás, elképesztő billentyűzet, színes érintőkijelző, gyönyörű hangszer! A BK9-et nevezték meg mint a G70 utódja, én meg nagyon sok hezitálás és sok év után bele mentem a cserébe. Miután kijött a piacra a hangszer, egyből megindult a kritikák tömkelege, én is rengeteg lehúzó véleményt olvastam róla... Azonban kérdések merültek föl bennem azzal kapcsolatban, hogy mennyire lehet reálisan megítélni egy új hangszert 2-3 hét használat után? Ugyanis több olyan véleménybe futottam bele ahol tényleg mindössze 2-3 hét próbálkozás után hordták le a BK9-et a sárga földig. Ezek már azok a kategóriájú hangszerek amelyeket kiismerni, megismerni, megtanulni szerintem hosszú hónapokba telik... Szóval jött a BK9, és lehervadt a G70-es mosoly az arcomról. Egész egyszerűen a hangszer szarul szólt, egy rakás trágya volt! A kezelése siralmas, a szerkesztése katasztrófa! Tényleg, és így indultam neki a buliknak meg a lagziknak. Csakhamar ott találtam magam a teljes kétségbeesés és a "vissza csere a G70-re" határán, de valahol motoszkált bennem a kis ördög is, hogy adják esélyt a hangszernek. Utólag okos az ember, szokták mondani, és utólag vagyok én is okos, de hasznos segítségek híján végig kellett mennem egy olyan úton ami elég rögös volt, a végén azonban ott volt a fény az alagút végén, és ez a fény most már fényesebb és ragyogóbb mint amilyennek az út elején gondoltam.
Okoskodás1: a BK9 nem G70. Persze hogy nem az, mondhatja mindenki de ez minden szempontból igaz. Más hangzás, más kezelés, más felépítés, minden minden más! Vagy mégse...? Szóval ez BK9 , Bk9 hangzással, billentyűzettel, funkciókkal. Magyarra fordítva: nem a G70-t kell keresni benne, mert nem az! Keresd meg benne a BK9-et, az benne van, az viszont nagyon durván benne van!
Okoskodás2: menj bele a részletekbe, 2-3 hét után még nem fog megszólalni úgy ahogy szeretnéd! Igen, meg kellett tanulni a hangszert. A menürendszerét, azt hogy nem érintőkijelzője és grafikus felülete van, azt hogy mit hol találok benne, szóval mindent! És ez bizony nehezebb volt mint a G70-t megtanulni.
Okoskodás3: ha nem veszed a fáradságot megtanulni és dolgozni a hangszeren, ez a hangszer nem neked való! Korgosóktól hallottam hogy többet kell dolgozni a Korgokon mint mondjuk a Rolandokon vagy Yamahákon. A BK9-en is jóval többet kell dolgozni mint a G70-ben, pedig Roland mindkettő. Mégse ugyanazok.
Rájöttem idővel a hangszer buktatóira, a negatívumaira, az erősségeire. Pár nagyon fontos észrevétel: mindent el kell menteni performance-ba! Ez az alapja annak hogy az ember élőben jól tudja használni a hangszert. Ez viszont rengeteg idő, de kifizetődő! A " majd menet közben kikeresem mappából a következő filet vagy stílust" - totális zsákutca. Leírtam már régebben hogy miért az, most nem fogom megint leírni de ha valakit érdekel akkor leírom újra! A lényeg, ez a szemlélet zsákutca! Újabb fontos dolog: user dobszettek. Állítsd össze magadnak olyannak amilyennek szeretnéd. Rengeteg gyári dobszett és effekt szett szinte korlátlan lehetőséget nyújt arra hogy a dobot a saját szánk íze szerint szerkesszük!
Itt is mindent de mindent tudunk eq-zni, a dobhangoktól a hangszínekig, master EQ, compressor, minden van ami azért felel hogy dögösen szóljunk! Következő fontos dolog: midikben, stílusokban 3 sávra egymástól függetlenül tudunk multi effektet beállítani és teljeskörűen szerkeszteni. No komment. Újabb fontos dolog: audio key funkció. Legyél kreatív! Mi most Rihanna - Diamonds című számának a refrénjét vettük fel és állítottuk be. Két szólamot énekel Kata a refrénben, saját magának énekel alá. Az egész procedúra kb 15 perc volt... Rengeteg új hangszín van a gépben a G70 hangszíneihez képest, modernebb, feszesebb dobok és hangok, basszus hangok és dobkeszletek az SRG01- kártyáról. A hangszer még alig fagyott, nagyon durva dolgokat kell elkövetnem ahhoz hogy lefagyjon, élőben még talán soha nem fagyott, a szerkesztések tudják esetleg megfogni, de ismétlem, nagyon nagyon durván kell kezelni és szerkeszteni ahhoz hogy ez megtörténjen. A billentyűzete nincs olyan mint a G70-é, és a kasztnija is sérülékenyebbnek tűnik mivel műanyag háza van, de eddig még nem volt vele probléma. Egy iPad-ot rá tudunk csatlakoztatni és számos funkció elérhető a hangszerhez készített alkalmazásokkal, azonban pl. a makeup tools nem szerkeszthető így, a pendriveon lévő mappákat és fileokat nem jeleníti meg csak a hangszer kijelzője.
Érdemes -e a G70-t BK 9 -re "újítani"? Ez attól függ hogy ki mit szeretne hallani, hosszasan tudnék beszélni még ezekről a hangszerekről. A G70-t annak ajánlanám akik kevesebb munkával akar egy igazi hamisítatlan Roland csúcsgépet használni, ha valaki veszi a fáradságot, idejét és munkáját nem sajnálja és vannak kreatív ötletei, az a hibái és hiányosságai ellenére is megtalálhatja a BK9-ben azt amit keres, egy remek hangú, nagy tudású, kiváló Roland arrangert! A G70 amolyan "klasszikus " Roland hangzású gépnek tartom, a BK9 modernebb, frissebb hangszer, modernebb tulajdonságokkal felvértezve. Remélem nem volt unalmas ez a kis eszmefuttatásom, ha valakinek tudok, szívesen segítek információval, jótanáccsal!
Szerző: B.Bazsi
2013.01.10. 20:17
Fórum: Szintetizátor/zongora
Téma: Hangszer VS. HANGSZER
Válaszok: 486
Megtekintve: 350842

Re: Hangszer VS. HANGSZER

doxaa írta:
És ugyanez vonatkozik az oktávok számára is. Fogalmam sincs, hogy érdemes-e 76 billentyűst venni, ki lehet-e használni.
Szia!

Én személy szerint úgy vagyok vele hogy nekem minimum 76 billentyűs hangszerem lesz, vagy "semmilyen"... :lol: :lol: A kihasználtság rajtad múlik, én minimum 76-os párti vagyok. ;) Persze ez függ a billentés minőségétől, de a 76 billentyűsöket azért már elég jó billentéssel szokták ellátni...
Szerző: B.Bazsi
2013.01.10. 20:12
Fórum: Szintetizátor/zongora
Téma: Hangszer VS. HANGSZER
Válaszok: 486
Megtekintve: 350842

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Zsolti93 írta:Sziasztok!!

Egy kis tanácsot szeretnék kérni tőletek!! Én szeretnék majd nem sokára vásárolni egy Új szintetizátort! Nekem vendéglatozásra kellene!! Milyen fajta szintetizátorokat ajánlnátok olyan 400.000 Ft-os ár határig!!! Nekem most van jelenleg egy Korg Pa 50-esem és ez a szinti lenne majd a felső gép az új meg lenne a vezérgép tehát arról menne az ütem!

Előre is köszönöm a segítséget!!

Zsolti
Szia Zsolti!

Csak új, vagy használt hangszer is szóba jöhet? Ha a használt is szóba jöhet, én szívesen tartok neked kiselőadást a G70-ről, előnyeiről, hátrányairól, amire kíváncsi vagy arról... ;) Gohstrider barátomnak osztom azt a véleményét, miszerint inkább legyen egy korábbi zászlóshajóm, mint egy új alacsonyabb kategóriájú hangszerem... De természetesen mindenki maga dönt, de ha javasolhatom, próbálj ki amennyi hangszert csak tudsz azok közül amik szóba jöhetnek nálad. Agyon butított meg konvertált youtube-os videókra lehetőleg ne hagyatkozzál...
Szerző: B.Bazsi
2012.12.12. 19:18
Fórum: Szintetizátor/zongora
Téma: Hangszer VS. HANGSZER
Válaszok: 486
Megtekintve: 350842

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Annak a hangszernek "ETALON" hangja van, komolyan...
Szerző: B.Bazsi
2012.05.08. 21:54
Fórum: Szintetizátor/zongora
Téma: Hangszer VS. HANGSZER
Válaszok: 486
Megtekintve: 350842

Re: Hangszer VS. HANGSZER

viskib írta:Nem rég próbáltam Ketron XD9-et nagyon meg győző volt a hangszer dobok kivállóak hangszinekben nekem kicsit gyengusz volt de teccet.
Régebben Csutorhangszer üzletben pa500-at próbáltam az nem nyerte el annyira tetszésem hangásban sem tudásban psr1500-höz hasonlítanám vagy 3000-eshez, mivel pa800-után is érdeklődtem azt nem zárom ki hogy az nem lehet egy jó hangszer de az itt a közelben nincs.
És mai nap folyamán egyik ismerősömnek köszönhetően volt szerencsém ki próbálni E-80-at (szó mi szó nem volt kedvem felállni a hangszertől), alapjában véve a hangszer kicsit nyers, de mi után hangolgattam dobokat hangszíneket eszméletlen dolgokat ki tudtam kapni a hangszerből, hangszinek,dobhangok alapjában véve is nagyon tetszettek yamaha után,(de ahogy a fülemhez hangoltam végem lett), stílusok kicsit szétszórtak voltak nekem de sajátot úgy is fel ütöm mint yamiban.
A billentyűzete sem volt olyan rossz, de szerintem a g70-én álom lehet játszani mert nekem az e-80é yamahához képest is túl jó volt.
Összegezve barátaim az én hangszerem a Roland G70- lesz TYROS-1 után, nagyon okos hangszer szépen szól csak be kell állítani!!!(ahhoz hogy a kedvünkre tegyen) :777 :777 Köszönet az eddigi hozzászólásokért mindenkinek! :777

UI: A zongora hangszín eszméletlen ezekben a kategóriában roland-nál :D :piano2: :band:
Szia Viskib!

Ha az E-80 billentyűzete tetszett, a G-70-étől el fogsz alélni... Némi gyakorlás után gyorsan fel fogod ütni a saját ritmusaidat is, szerintem jól választottál ha e mellett döntöttél, kívánom hogy mielőbb szerezd meg és leld benne annyi örömöd mint én! ;)
Szerző: B.Bazsi
2012.05.02. 19:57
Fórum: Szintetizátor/zongora
Téma: Hangszer VS. HANGSZER
Válaszok: 486
Megtekintve: 350842

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Fel tudna dobni valaki SD-1-el készített felvételeket amik stílussal -arrangerrel- vannak játszva?
Szerző: B.Bazsi
2012.05.01. 07:08
Fórum: Szintetizátor/zongora
Téma: Hangszer VS. HANGSZER
Válaszok: 486
Megtekintve: 350842

Re: Hangszer VS. HANGSZER

Rolandos létemre megmondom őszintén hogy ha most lennék hangszervásárlás előtt, nagyon nagy dilemmában lennék hogy G70 vagy SD1, jelen pillanatban nem biztos hogy tudnék választani. Viskib, annyiban továbbra is tudok segíteni hogy ha erre jársz a G-70-t a rendelkezésedre bocsájtom nagyon szívesen, hogy legyen viszonyítási alapod a későbbiekben! :777 :friend: