BodziLalikirály írta: ↑2020.06.27. 07:38
Én nem tudom ki meg hogy, de mi régen a lagzikba rendszeresen játszottuk/játszottam a felhozott nótát. Ha lesz időm elő is keresem a szöveggyűjteményemből. Azt tudom, hogy nem egyszerű mivel szinte minden egyes hangra más-más akkord van fogva, de mivel ez nem egy pörgös csárdás így igazából kényelmesen játszható is (volt)........
Romáknál ez teljesen megszokott......
Én ezért is hagytam fel az ilyen jellegű rendezvények vagy előadó"művészek" és zenekaraik hangosítását mert a középmagas driverek ezt hosszútávon nem bírják!!
Rövíd szösszenet....:![]()
Köszönöm ......ha van valamilyen elképzelés szívesen fogadom. Elég csak az akkord nem kell se kotta se szöveg szamár vezetőnek. Szerintem el tudom majd helyezni a kotta képben. Ne ijedjen meg senki nincs jó vagy rossz megoldás... hanem csak ilyen vagy olyan.
Viszont meglátva azt a csodás cipőt a lábán (még ha a többiről nem is beszélünk), tőlem nem sok bevétele lenne az étteremnek mert az étvágyam is elment ahogy most a videót megláttam (hallottam).......![]()
![]()
4 találat
Vissza: “Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.”
- 2020.06.30. 07:27
- Fórum: Zeneelmélet
- Téma: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
- Válaszok: 160
- Megtekintve: 146480
Re: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
- 2020.06.27. 00:21
- Fórum: Zeneelmélet
- Téma: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
- Válaszok: 160
- Megtekintve: 146480
Re: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
Zene ilyen ,minden keveredhet mindennel.
Eredeti gyökere Gospel női ének stílusban levedzik.
Majd ennek bizonyos elemei beszivárogtak az amerikai pop zene más területeire is.
Általában női énekesek képviselték ezt a stílust. A lágy hajlítások illetve a hangfekvés miatt. ( Ott élvezhető, ott szép)
Miután eljutott hozzánk a stílus itt egy kicsit magyarosították bekapcsolódtak a férfiak is:) (Fogalmazzunk úgy :egyenlőre keresik az utat ebben az éneklési stílusban)
Ehhez alapot biztosított még az is hogy a sirató énekekben is van ilyesfajta ( üvöltözés a fájdalom kifejezése érdekében) Tőlünk keletebbre.
A kelet európai Reggaeton zenében meg főleg ! Ráadásul orientális hangzás világgal megfűszerezve. Romániában már teljes mértékben élő stilus.
Majd valami egyszer lesz belőle. Volt már ilyenre péda.
Pl: Váradi romacafe
Maga a megszólalás vagy az ének előadásának módja stilust teremtett. Ma már azt mondják Váradiasan szól (Pl: Varga Imi)ahol már nyiltabban halható a Manele zenében jellegzetes fordulatok. A stilusban a dalok megszólalásában annak idején mikor az első CD-t csinálták a Román Manele elemeiből adaptáltak. Oly annyira hogy maga Nicolea Guta segitett az első lemezen anno a Váradi romacafén-nak.
Bulgáriában is be épült a popzenébe ez az amerikai stilus:
Amit még meg kell jegyezni , hogy a zenész emberkék akik szerepelnek a videókban klasszisokkal magasabb szinten állnak zeneileg ahhoz képest mint amilyen stílust éppen zenélnek. Ez Vonatkozik Nyári Kálmánra is. Csak éppen erre van kereslet... ezt kell csinálni sajnos.
- 2020.06.26. 22:40
- Fórum: Zeneelmélet
- Téma: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
- Válaszok: 160
- Megtekintve: 146480
Re: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
Sziasztok!
Azért köszönöm, hogy legalább foglalkoztatok vele . Ha mégis valakit érdekelne a dolog, lát benne érdekességet, fantáziát év végéig szívesen fogadom a zenei ötleteket.
- 2020.06.23. 22:20
- Fórum: Zeneelmélet
- Téma: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
- Válaszok: 160
- Megtekintve: 146480
Re: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
Sziasztok!
Zenei séma elemzés és a zenei gondolkodás mód elemzése céljából szeretném kérni egy csárdás harmonizálását.
Lehetőség szerint minél több zenésztől. Kezdő ,Haladó , Profi . A harmonizációkat rögzíteném számítógépen. Majd zenei szavanként is és zenei mondatonként is elemezném a basszus vezetés és harmonia követést figyelembe véve.
Ha lehet a Basszus Hangot Vastagon szedetten írjátok a hozzá tartozó akkord hagyományos jelöléssel. Hangnem ha lehet C... de bármibe jó.
Minta csárdás : Mindig mondtam veszedelmes a lány reszketni kell tőle ...... című műdal lenne. Ha a harmónizálás közben valaki meg akad nyugodtan irja oda azt az akkordot amit gondol annak ellenére hogy érzi hogy nem a legtökéletesebb az adott harmonia menet vagy hagyja ki. Folytassa onnan ahol már stabilnak érzi az akkordokat.
Cél lenne minél több zenésztől érkezzen be zenei elképzelés . Lehet rock jazz vendéglátós vagy zenetanár. Mindenki a saját elképzelését irja. Az elképzelés lehet egyszerű lehet bonyolult. Ide is irhattok de ha szükséges adok privát email-címet is.
Köszönöm előre is!!!
Zenei séma elemzés és a zenei gondolkodás mód elemzése céljából szeretném kérni egy csárdás harmonizálását.
Lehetőség szerint minél több zenésztől. Kezdő ,Haladó , Profi . A harmonizációkat rögzíteném számítógépen. Majd zenei szavanként is és zenei mondatonként is elemezném a basszus vezetés és harmonia követést figyelembe véve.
Ha lehet a Basszus Hangot Vastagon szedetten írjátok a hozzá tartozó akkord hagyományos jelöléssel. Hangnem ha lehet C... de bármibe jó.
Minta csárdás : Mindig mondtam veszedelmes a lány reszketni kell tőle ...... című műdal lenne. Ha a harmónizálás közben valaki meg akad nyugodtan irja oda azt az akkordot amit gondol annak ellenére hogy érzi hogy nem a legtökéletesebb az adott harmonia menet vagy hagyja ki. Folytassa onnan ahol már stabilnak érzi az akkordokat.
Cél lenne minél több zenésztől érkezzen be zenei elképzelés . Lehet rock jazz vendéglátós vagy zenetanár. Mindenki a saját elképzelését irja. Az elképzelés lehet egyszerű lehet bonyolult. Ide is irhattok de ha szükséges adok privát email-címet is.
Köszönöm előre is!!!