Kellene még pár, amit írtatok, annak egy része 4/4-ben ill. 12/8-ban van. Szóval tudnátok még ajánlani olyan közismert, 6/8-ben lévő dalokat, amiket nem olyan nehéz eljátszani? Előre is köszi a segítséget!
7 találat
Vissza: “Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.”
- 2022.05.26. 18:20
- Fórum: Zeneelmélet
- Téma: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
- Válaszok: 160
- Megtekintve: 146480
Re: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
- 2022.03.29. 20:23
- Fórum: Zeneelmélet
- Téma: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
- Válaszok: 160
- Megtekintve: 146480
Re: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
Köszönöm a segítséget, uraim!
- 2022.03.28. 16:34
- Fórum: Zeneelmélet
- Téma: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
- Válaszok: 160
- Megtekintve: 146480
Re: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
Sziasztok!
Tudtok mondani olyan népszerű magyar dalt, amelynek 6-8-os az ütemmutatója? Külföldit sokat találtam, de magyart nem igazán.
Tudtok mondani olyan népszerű magyar dalt, amelynek 6-8-os az ütemmutatója? Külföldit sokat találtam, de magyart nem igazán.
- 2022.02.17. 19:09
- Fórum: Zeneelmélet
- Téma: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
- Válaszok: 160
- Megtekintve: 146480
Re: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
Kellene egy kis segítség... Balázs Fecótól szeretném lekottázni a Hazafelé c. számot. Hallás után el tudom játszani, úgyhogy felvettem szépen a hangszerrel Midiben és azt egyrészt meg lehet nézni, másrészt be lehet tölteni a MuseScore kottaíró programba. Aztán már csak javítgatni kellene - elvileg. És itt jön a gond. Kb. 70-es BPM-mel vettem fel, de így az egész dal tele van tizenhatodokkal, nagyon nehéz visszaolvasni utána. Megvan a Muszty-Dobai páros Csalamádé c. kottáskönyve, ahol szintén le van kottázva ez a dal, de "máshogy". Azt a kottát úgy tudom "reprodukálni" a hangszerrel, ha dupla sebességgel, azaz 140-es BPM-mel játszom fel a dalt. Melyik kotta jó? (Esetleg nincs meg valakinek a BALÁZS FECÓ DALAI NAPJAINKIG c. kottás könyve? Kíváncsi lennék, hogy abban hogy van benne a dal!)
Hasonló a helyzet a 67-es út c. dallal is. Van fent egy kotta a neten, "Attila Bagossy" töltötte fel (csak nem a Bagossy Brothersből?), amihez képest az enyém "duplasűrűségű", azaz ami nálam tizenhatod, az nála nyolcad, ami nálam nyolcad, az nála negyed... és így tovább. Szóval kinek a kottája jó? Vagy hogy van ez a dolog pontosan? Eléggé el vagyok veszve...
Hasonló a helyzet a 67-es út c. dallal is. Van fent egy kotta a neten, "Attila Bagossy" töltötte fel (csak nem a Bagossy Brothersből?), amihez képest az enyém "duplasűrűségű", azaz ami nálam tizenhatod, az nála nyolcad, ami nálam nyolcad, az nála negyed... és így tovább. Szóval kinek a kottája jó? Vagy hogy van ez a dolog pontosan? Eléggé el vagyok veszve...
- 2020.07.04. 11:37
- Fórum: Zeneelmélet
- Téma: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
- Válaszok: 160
- Megtekintve: 146480
Re: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
Nem Bm-ban van, hanem Hm-ban! Ugyanis a külföldi kottákban a H helyet mindig B szerepel, míg a mi B hangunkat Bb-ként jelölik. Ne kérdezd miért, nem tudom!
- 2018.10.05. 07:52
- Fórum: Zeneelmélet
- Téma: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
- Válaszok: 160
- Megtekintve: 146480
Re: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
Ez elég szomorú. A régi Roladomon nekem is menüből kellett beállítani a perbasszus funkciót, de az E50-en szerencsére van külön gomb. Ahogy kapcsolom be a hangszert, már nyúlok is oda és beállítom. Én már átszokam arra, hogy minden akkordot "rendes" fogással játszom, azaz az alaphang van legalul. Néha kényelmetlen, de meg lehet szokni! Az persze nem jelenti azt, hogy mondjuk a C9-nél a kilencedik hangot "fent" fogom, hanem berakom "lentre", a C és az E közé. A hangszer így is felismeri C9-nek.
Apropó! Szerintetek létezik olyan akkord, hogy D2? Ez elvileg azt jelentené - a D4 analógiájára, amit láttam már Dsus illetve Dsus4 jelöléssel is - , hogy a D dúr akkord F# hangját levisszük a E-re. Eddig csak a Szerelem első vérig kottájában láttam ilyet, máshol ha jól emlékszem nem. (Vagy talán valamelyik gitáros akkorkönyvben mégis?) A Roland mindenestre nem ismeri fel, csak A4/D akkordnak. Ez a hangokat tekintve ugyan rendben lenne, de így nem szól szépen.
Apropó! Szerintetek létezik olyan akkord, hogy D2? Ez elvileg azt jelentené - a D4 analógiájára, amit láttam már Dsus illetve Dsus4 jelöléssel is - , hogy a D dúr akkord F# hangját levisszük a E-re. Eddig csak a Szerelem első vérig kottájában láttam ilyet, máshol ha jól emlékszem nem. (Vagy talán valamelyik gitáros akkorkönyvben mégis?) A Roland mindenestre nem ismeri fel, csak A4/D akkordnak. Ez a hangokat tekintve ugyan rendben lenne, de így nem szól szépen.
- 2018.10.04. 13:21
- Fórum: Zeneelmélet
- Téma: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
- Válaszok: 160
- Megtekintve: 146480
Re: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.
Ez csak akkor van így, ha a Yamahán ki van kapcsolva a fordított basszus funkció. (A Rolandon Invers bass a gomb neve) Hogy vehetné a hangszer A-nak alaphangot, amikor Eb a legmélyebb hang? Az Am7b5 egyébként valóban az A-C-Eb-G hangokból áll, de ebben a sorrendben!powersparc írta:G70-en: Eb-G-A-C megfogás = Eb5b,6, Yamahán: Am7b5 akkordfelismeréssel párosul.
Letöltöttem a PSR 9000 Pro használati utasítását és az derült ki belőle, hogy alaphangtól eltérő basszus csak "On bass" (vagy "On Bass Pro") funkció bekapcsolása esetén működik. (Tehát Fingered vagy Fingered Pro mód esetében nem). Ezek után kiváncsi lennék, hogy a Eb-G-A-C fogást Eb5b,6-nak vagy Am7b5/Eb-nek (azaz Am7b5 akkord Eb basszussal) ismeri-e fel!