Én nem értek a szoftveres dolgokhoz. Szerkesztésben egy olyan platformra lenne szükség a hangszerekben, mint pl a CakeWalk Piano Roll-ja. Nekem csak ez hiányzik belőle.
Hangszínek és stílusok terén én azt mondom, hogy nem kellene ennyi hangszín egy hangszerbe. Kevesebb legyen, de azok magasabb színvonalon legyen mintavételezve.
Kiírják a hangszerekről, hogy sokkal több Mb-nyi hangszín van benne. Hiába a több Mb-nyi hang, ha hangszín is több van és egy-egy hangszín még gyengébb minőségű, mint az előző hangszerben. Én ezt már a 2000-es évek elején átb@szásnak éreztem.
Hangszínek terén nekem az lenne a jó, ha egy teljesen üres gépet kapnék bizonyos Mb-nyi feltöltési lehetőséggel és lehetne hozzá külön hangszíneket vásárolni. Azt mondanák, hogy van egy ( például ) basszushangszín, ami 5Mb-os, de ebből csak kettőt lehet bele tölteni ( mert annyi fér ), vagy van másik, ami 1Mb- os ( de jóval gyengébb minőségű a mintavétel miatt ), ebből bele tölthetek 10-et is. Most azt érzem, hogy csak az utóbbi lehetőség van és abból is csak az, amit a gyártó felkínál.
Stílusoknál ugyanez a helyzet. Rengeteg olyan stílus van a hangszerben ( számomra fölöslegesen ), amit nem használok soha. Stílusokból is mindenki olyat vásárolhatna, amire szüksége van. Garantálnám, hogy nem lenne két egyforma gép az egész világon sem. Így lehetne egyedi stílust kialakítania a zenészeknek is.
29 találat
Vissza: “Hangszer VS. HANGSZER”
- 2020.07.03. 05:22
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 350987
- 2020.07.02. 12:41
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 350987
Re: Hangszer VS. HANGSZER
Korgnál is bele tudsz nyúlni egy midifile szerkesztő programmal ugyanúgy, sőt teljesen új stílust is tudsz csinálni!
- 2020.07.01. 20:44
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 350987
- 2020.07.01. 14:16
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 350987
Re: Hangszer VS. HANGSZER
Igazat adok neked Maugli!Mauglidyro írta: ↑2020.06.30. 21:30Akkor mondhatom másképp is.
Nálam egy hangszer ott kezdődik, hogy van mögötte normális Szoftveres támogatás.
Nem ám csak a saját sequencer-ében lehessen dolgozni, és akkor ott gebedj meg vele ... NEEEEEM!!!!
Ha már számítógépen dolgozok már x éve, egy projektért én nem fogok 10-11 órás műszakok után neki ülni egy másik hangszernek.
Volt Korgom, nagyjából pár hangszínváltás megragadhatott, de a Pa1x óta valószínűleg fejlődött is valamit a technika. Szóval ha csak egy kalapácsom, meg egy Cakewalk Pro Audio 8 őskövületem van, az feltételezhetőleg kevés lesz hozzá![]()
A Midifile Optimizer 8-at már nem is említem!!! Eleve halott ötlet ... Sajnos a tudása legjavát nem Korgoknál lehet kiaknázni.
Emellett ott van az, hogyha még meglelem az adott hangszínt, nem fogom tudni effektezni.
A 100 nótából kapásból 50-hez kellettek a gitárhangszínekhez különböző effektek.
Ha ezt egyesével csinálom a hangszer editorjában, valószínűleg az asztalom mellől fognak engem eltemetni végkimerültség miatt.
És mint mondtam, a benne lévő MaxxAudio nélkül egyáltalán nem szól jól.
A Korgoknál meg évek óta hiba, hogy nincs rendes sztereó képe.
Tekergetheted te a Panoráma CC üzenetet jobbra-balra, minden úgy szól benne, mintha egy színpadra tornasorba egymás mögé esett le volna a banda.
Valószínűleg ott őrültem volna meg helybe, ha ezt így ebben a formában elvállalom.
És ez több, mint szégyen lesz a Korg részéről, ha az új zászlóshajónál a jövőben nem fogják orvosolni ezt a fajta problémát.
Mert persze ha a MaxxAudio-t használod, akkor azt az MP3-ra is érvényesíti.
Tehát duplán kell kábelezned a hangszert hogy ezt kiküszöböld, és ha esetleg idáig a hangszer vokálját használod, akkor nehogymá' külön ki tudd vinni ezek után egy csatornára.
Legalább annyit tegyenek meg a jövőben, hogy kiböffentenek még 2db sub (címezhető) kimenetet a meglévők mellé, ha már MaxxAudio nélkül nem szól jól.
A Genosnál megtudta tenni a Yamaha. De a Genos legalább a beépített Compressor és Master EQ nélkül is jól szól. Na persze ezért az árért ez már azért jogos elvárás!!!
Ez persze az én személyes véleményem.
Nem megbántásképp írom.
Szerintem te maradjál a Yamahánál.
- 2020.06.30. 20:46
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 350987
Re: Hangszer VS. HANGSZER
Ez tetszik!Mauglidyro írta: ↑2020.06.30. 19:21Mert a kiírt egy hét kb arra nem lett volna elég, hogy kiismerjem a hangszert
És ezért a hangszer a hibás?
- 2016.11.22. 21:09
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 350987
Re: Hangszer VS. HANGSZER
Mi a különbség az élőzés meg a műsorozás között?
- 2016.11.21. 10:28
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 350987
Re: Hangszer VS. HANGSZER
Csak azért kérdezem, mert most van egy PSR S550 és egy Pa 50. A pa50 már megadta magát, bár még lehet, hogy nálad kikötök vele Buba! Benned még bízok. Majd hívlak ez ügyben.
- 2016.11.21. 10:07
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 350987
Re: Hangszer VS. HANGSZER
Ha már itt tartunk:
Melyik a használhatóbb? Korg Pa300, vagy Yamaha PSR S670?
Egy psr S 550-en tanítok. Azzal az a bajom, hogy a billentyűzetén elég nehéz a gyerekeknek dinamikát játszani.
Amire használnánk: Automatával való tanulás. Nincs szükség midire, nincs szükség hangszín szerkesztésre, csak automatázásra.
És a legfontosabb kérdés: Melyik lehet tartósabb a kettő közül?
Melyik a használhatóbb? Korg Pa300, vagy Yamaha PSR S670?
Egy psr S 550-en tanítok. Azzal az a bajom, hogy a billentyűzetén elég nehéz a gyerekeknek dinamikát játszani.
Amire használnánk: Automatával való tanulás. Nincs szükség midire, nincs szükség hangszín szerkesztésre, csak automatázásra.
És a legfontosabb kérdés: Melyik lehet tartósabb a kettő közül?
- 2013.03.03. 10:01
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 350987
Re: Hangszer VS. HANGSZER
T2-ből már csak használtat kapsz. Én biztos nem vennék használt hangszert. A pa600 újdonság....
- 2013.02.16. 07:37
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 350987
Re: Hangszer VS. HANGSZER
Tudom, hogy az egy klaviatúra semmite sem ér, de
1, annak akkor van értelme, ha teljesen két egymástól független hangszer ( legalábbis nekem így van és így tök jó ).
2, a mai zenészek 80 százaléka ( tisztelet a kivételnek ) nem tud játszani egy manualon sem. Általában midiznek és a billentyű le van némítva nehogy megszólaljon, mert sok esetben nemhogy az akkordokat nem tudják, de még azt sem, hogy milyen hangnemben szól a nóta.
3, Így, ilyen távolságban a két manualon kényelmetlen játszani.
1, annak akkor van értelme, ha teljesen két egymástól független hangszer ( legalábbis nekem így van és így tök jó ).
2, a mai zenészek 80 százaléka ( tisztelet a kivételnek ) nem tud játszani egy manualon sem. Általában midiznek és a billentyű le van némítva nehogy megszólaljon, mert sok esetben nemhogy az akkordokat nem tudják, de még azt sem, hogy milyen hangnemben szól a nóta.
3, Így, ilyen távolságban a két manualon kényelmetlen játszani.