Én nyitottam meg újból. Érdekes, mert mikor beléptem meglepetésemre le volt zárva a topik, de az admin vezérlőpultban nem látni, hogy valaki lezárta volna. Pedig ott nyomának kéne lenni.powersparc írta:Na, most vmiért újra enged ide írni a fórum...![]()
52 találat
Vissza: “Hangszer VS. HANGSZER”
- 2016.11.05. 01:17
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 351087
Re: Hangszer VS. HANGSZER
- 2013.07.02. 09:33
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 351087
Re: Hangszer VS. HANGSZER
Hát ismét bővült az: akiért nem tenném tűzbe a kezem tábor.
ui.:Biztosra veszem, hogy ez megint félre lesz értelmezve.
ui.:Biztosra veszem, hogy ez megint félre lesz értelmezve.
- 2013.07.01. 23:12
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 351087
Re: Korg Pa 900
Pityu, de főleg Marton!
Komolyan mondom, hogy nem értem ezt a versenyeztetésen való lovagolásotokat.
Ti, hogy tudjátok eldönteni, hogy a piacon lévő hangszerek közül melyik a számotokra legideálisabb, mire költsétek azt a nehezen összekuporgatott pénzeteket, ráadásul egy nem is olcsó árfekvésben mozgó hangszerek közül, ha nincs meg a döntéshez szükséges információtok? Vagy nem is kell ehhez vásárlási szándék, csak mivel valószínűsítem ti is a zene, és a billentyűs hangszerek megszállottjai vagytok, akkor minden újdonság, misztikum iránt titeket nem furdal szinte gyermeki kíváncsiság? Mert engem igen. Mielőtt megvesztek egy új hangszert, nem próbáljátok a lehető legtöbb információt összegyűjteni vagy úgy, hogy elmentek egy boltba, vagy ismerőshöz kipróbálni, esetleg fórumokat olvasni, ott kérdéseket feltenni? Mert ha nem így tesztek, akkor számomra ez egy vásárlás előtti szituáció esetén felelőtlenség, vagy egyéb esetben csak nem kellő megszállottság, érdektelenség. A hangszerboltba is azért mész be, hogy információt gyűjts olyan dolgokról, amik birtokába még nem vagy, hogy összehasonlítási alapod legyen más, általad már ismert hangszerekhez képest, szavatokkal élve, hogy "versenyeztess".
És ez miért bűn? Számomra ez a racionálisabb gondolkodás, és nem az ezen való megbotránkozás. És ennek a fórumnak is szerintem többek között az egyik leghasznosabb lételeme pont az ilyen információcserék lennének (nem pedig a stílus csereberék), amit most egyesek kifogásolnak számomra értethetetlenül. És egy fórumon nem is kötelező egyetérteni a kapott információval. Azt meg is lehet cáfolni, csak az legyen kulturált hangnemben.
Mivel minden bokorban nem terem Audya, és én nem is szándékozom egyenlőre venni (de nem azért mert nem jó hangszer), viszont nevezhetjük úgy, hogy gyermekien megszállott vagyok a billentyűs hangszerek iránt, miért ne lehetnék kíváncsi egy Audya midi lejátszására? Mert már kezdem azt hinni, hogy ezen a fórumon ilyet szentségtörés kérni. Még akkor sem lenne szerintem semmi furcsa benne, ha nem tudnánk, hogy van egy-két Audya tulaj, és csak általánosságban feltennénk egy ilyen kérést, nem, hogy Márton már nem egyszer örömódákat zeng róla (amihez szíve joga van), ezzel is felkeltve, tovább fokozva mások érdeklődését. Számomra (talán mondhatom, hogy a többség számára is) a kérésünk teljesen helytálló ezen a fórumon, és ennek teljesítése természetesen nem kötelező, de a kérés egyszerűségére való tekintettel, az ezzel kapcsolatos folyamatos mellébeszélés, belemagyarázás csak tovább fokozza bennem a kételyeket. Sőt számomra már gyerekes is, és még magam is szégyellem így utólag, hogy belementem egy ilyen bolhából elefántot játékba. De ezt is csak az Audya iránti kíváncsiságom okozta.
De most már felülkerekedett rajtam is az önérzet, és tovább nem alázom magam ilyen gyerekes szóváltásokban, úgy, hogy ebből a témából én kiszállok. Mivel nincs módom máshogy megbizonyosodnom róla, csak az itt leírtakból van lehetőségem levonni a konzekvenciát. Azok alapján pedig Martonnal szemben Asterix álláspontja a hitelesebb számomra. Természetesen, ha hangszervásárlás előtt állnék, felelőtlenség lenne csak az írottakra alapozni, de részemről ez csak egy gyermeteg kíváncsiság volt.

Komolyan mondom, hogy nem értem ezt a versenyeztetésen való lovagolásotokat.
Ti, hogy tudjátok eldönteni, hogy a piacon lévő hangszerek közül melyik a számotokra legideálisabb, mire költsétek azt a nehezen összekuporgatott pénzeteket, ráadásul egy nem is olcsó árfekvésben mozgó hangszerek közül, ha nincs meg a döntéshez szükséges információtok? Vagy nem is kell ehhez vásárlási szándék, csak mivel valószínűsítem ti is a zene, és a billentyűs hangszerek megszállottjai vagytok, akkor minden újdonság, misztikum iránt titeket nem furdal szinte gyermeki kíváncsiság? Mert engem igen. Mielőtt megvesztek egy új hangszert, nem próbáljátok a lehető legtöbb információt összegyűjteni vagy úgy, hogy elmentek egy boltba, vagy ismerőshöz kipróbálni, esetleg fórumokat olvasni, ott kérdéseket feltenni? Mert ha nem így tesztek, akkor számomra ez egy vásárlás előtti szituáció esetén felelőtlenség, vagy egyéb esetben csak nem kellő megszállottság, érdektelenség. A hangszerboltba is azért mész be, hogy információt gyűjts olyan dolgokról, amik birtokába még nem vagy, hogy összehasonlítási alapod legyen más, általad már ismert hangszerekhez képest, szavatokkal élve, hogy "versenyeztess".
És ez miért bűn? Számomra ez a racionálisabb gondolkodás, és nem az ezen való megbotránkozás. És ennek a fórumnak is szerintem többek között az egyik leghasznosabb lételeme pont az ilyen információcserék lennének (nem pedig a stílus csereberék), amit most egyesek kifogásolnak számomra értethetetlenül. És egy fórumon nem is kötelező egyetérteni a kapott információval. Azt meg is lehet cáfolni, csak az legyen kulturált hangnemben.
Mivel minden bokorban nem terem Audya, és én nem is szándékozom egyenlőre venni (de nem azért mert nem jó hangszer), viszont nevezhetjük úgy, hogy gyermekien megszállott vagyok a billentyűs hangszerek iránt, miért ne lehetnék kíváncsi egy Audya midi lejátszására? Mert már kezdem azt hinni, hogy ezen a fórumon ilyet szentségtörés kérni. Még akkor sem lenne szerintem semmi furcsa benne, ha nem tudnánk, hogy van egy-két Audya tulaj, és csak általánosságban feltennénk egy ilyen kérést, nem, hogy Márton már nem egyszer örömódákat zeng róla (amihez szíve joga van), ezzel is felkeltve, tovább fokozva mások érdeklődését. Számomra (talán mondhatom, hogy a többség számára is) a kérésünk teljesen helytálló ezen a fórumon, és ennek teljesítése természetesen nem kötelező, de a kérés egyszerűségére való tekintettel, az ezzel kapcsolatos folyamatos mellébeszélés, belemagyarázás csak tovább fokozza bennem a kételyeket. Sőt számomra már gyerekes is, és még magam is szégyellem így utólag, hogy belementem egy ilyen bolhából elefántot játékba. De ezt is csak az Audya iránti kíváncsiságom okozta.
De most már felülkerekedett rajtam is az önérzet, és tovább nem alázom magam ilyen gyerekes szóváltásokban, úgy, hogy ebből a témából én kiszállok. Mivel nincs módom máshogy megbizonyosodnom róla, csak az itt leírtakból van lehetőségem levonni a konzekvenciát. Azok alapján pedig Martonnal szemben Asterix álláspontja a hitelesebb számomra. Természetesen, ha hangszervásárlás előtt állnék, felelőtlenség lenne csak az írottakra alapozni, de részemről ez csak egy gyermeteg kíváncsiság volt.
- 2013.07.01. 06:34
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 351087
Re: Korg Pa 900
Almatomitól már lett kérve. Reméljük Tőled meg is kapjuk. 
- 2013.06.30. 22:05
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 351087
Re: Korg Pa 900
Marton!
Az egyértelmű mindnyájunk számára, hogy minden szerkesztett midi azon a hangszeren szólal meg a legjobban, amivel meghangszerelték. Nem az a célja a kérésünknek, hogy megtudjuk, hogy egy Pa3-al beállított midi, hogy szól az Audyán, vagy fordítva, mert ez értelmetlen lenne. Hanem egy azon natúr midifájl Audyára, illetve Pa3-ra hangszerelve.
Nem tudom, hogy használsz e zeneszerkesztő, vagy csak simán felvevő szoftvert, mert azzal is lehet felvételt csinálni. Én is azzal szoktam.
Az egyértelmű mindnyájunk számára, hogy minden szerkesztett midi azon a hangszeren szólal meg a legjobban, amivel meghangszerelték. Nem az a célja a kérésünknek, hogy megtudjuk, hogy egy Pa3-al beállított midi, hogy szól az Audyán, vagy fordítva, mert ez értelmetlen lenne. Hanem egy azon natúr midifájl Audyára, illetve Pa3-ra hangszerelve.
Nem tudom, hogy használsz e zeneszerkesztő, vagy csak simán felvevő szoftvert, mert azzal is lehet felvételt csinálni. Én is azzal szoktam.
- 2013.06.30. 20:25
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 351087
Re: Korg Pa 900
Szia Márton!Zeneboy írta:Márton !
mutass valamit dobd el,lepj meg...Felületesen olvasol, ismétlem 3x próbáltam már audyát +2x4 órás bulit hallgattam Törökbe 3 éve...szóval térjünk át a tettekre
Én is csatlakoznék ezen kéréshez. Légyszi-légyszííííí!!!
ui.: Nem a rivalizálás hajt engem, hanem, az információ éhség az Audya ezen tulajdonságáról. Stílus terén tényleg ez a hangszer az etalon.
- 2013.06.06. 23:34
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 351087
Re: Hangszer VS. HANGSZER
És még ez előtt is értetlenül állok: "...Amit megtapasztaltam, messze felülmúlja a KORG-nak a tudását..."
Nyitott vagyok a meggyőző érvekre.
...és továbbra is jó hangszernek tartom a T3-at.
Nyitott vagyok a meggyőző érvekre.
...és továbbra is jó hangszernek tartom a T3-at.
- 2013.06.06. 23:25
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 351087
Re: Hangszer VS. HANGSZER
Szia Rodymusic!
Előre ki szeretném jelenteni, hogy nem elfogultságból írok (volt Casio, Gem, Roland és Korg tulajként), és maximálisan elfogadom, hogy mindenkinek más az ízlésvilága, és minden hangszer mellett szólnak pro-kontra érvek. És szerintem is a T3 egy nagyon jó hangszer, sok jó tulajdonsággal. De...
Meghallgattam a belinkelt mp3-aidnak a zömét. Az összes szám karaktere az elektronikus hangzásra épül. Amiket hallgattam, egyik sem a természetes, élő hangszeres megszólalásra törekszik. Ezek egyértelműen tükrözik a Te ízlésvilágodat. De nem is ezen van a hangsúly. Viszont ennek fényében nem értem ezt a T3-al kapcsolatosan írt mondatodat: "...ugyanis a Ketron után szerintem ezzel a hangszerrel, ugyanazt a hangzásvilágot lehet egy nótánál kicsalogatni..." Mert szerintem pont ez a két márka áll legtávolabb hangzásvilágban egymástól.
Remélem érted a lényeget, és akkor nem T3 gyalázásnak veszed.

Előre ki szeretném jelenteni, hogy nem elfogultságból írok (volt Casio, Gem, Roland és Korg tulajként), és maximálisan elfogadom, hogy mindenkinek más az ízlésvilága, és minden hangszer mellett szólnak pro-kontra érvek. És szerintem is a T3 egy nagyon jó hangszer, sok jó tulajdonsággal. De...
Meghallgattam a belinkelt mp3-aidnak a zömét. Az összes szám karaktere az elektronikus hangzásra épül. Amiket hallgattam, egyik sem a természetes, élő hangszeres megszólalásra törekszik. Ezek egyértelműen tükrözik a Te ízlésvilágodat. De nem is ezen van a hangsúly. Viszont ennek fényében nem értem ezt a T3-al kapcsolatosan írt mondatodat: "...ugyanis a Ketron után szerintem ezzel a hangszerrel, ugyanazt a hangzásvilágot lehet egy nótánál kicsalogatni..." Mert szerintem pont ez a két márka áll legtávolabb hangzásvilágban egymástól.
Remélem érted a lényeget, és akkor nem T3 gyalázásnak veszed.
- 2013.03.03. 12:27
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 351087
Re: Hangszer VS. HANGSZER
Szia Exre2!
Na most légy okos, mert én meg a T2-re voksolnék számodra.
És ez komoly. Ha nem lényeg, hogy használt, és egy kicsit drágább. Mivel nem midire, hanem stílusokra, és a kezelhetőségre hegyezed ki a dolgot, pont ez a kettő a T2 erőssége. És írtad, hogy a szempler és vokál nem létszükséglet, de örülnél neki. Hát ebből is egyszerre mindkettő ebben van. És minden egyéb benne van, amiről írtál (reg memory, négy OTS hangszínmentés stílusonként, txt és jpg megjelenítés), egyedül az USB-ről történő direkt olvasást nem tudom, de van benne HD, és rengeteg User hely is. A direkt USB-t majd egy Yamis megválaszolja remélem. A billentyűzete is a legjobb a három közül. Egy negatívum, amit mindig leírok a Yamikkal kapcsolatosan, az a dobhangzás.
Én a Pa600 nagy favorizálója vagyok, mert ár/érték arányban a piac legjobb hangszere. Ezzel sem járnál rosszul, és ez tényleg olcsóbb, és új. Viszont nincs vokál, és gyengébb billentésű, nem aftertouch-os billuja van. Csak txt olvas, jpg-t nem, de szerintem ez nem akkor hiányosság. Direkt USB-ről midit olvas, stílust nem, de rengeteg belső USER hely van benne, ezért ez sem hiányzik. A stílusai alapból nincsenek tökéletesen kidolgozva mint a Yaminál, de azzá tehető. Vele foglalkozni kell, nagyon sok mindent meg lehet csinálni szerkesztésben, több olyat is, amit a T2-vel nem lehet, vagy csak külső programok segítségével. Hangszínszerkesztésben, szekvenszerben veri a T2-őt. De ezzel a hangszerrel kezdetben sokat kell foglalkozni, viszont értő kezekben szerintem T2-őt verő hangzást lehet kicsikarni. A dobjai fényévekkel a T2 előtt járnak.
Midi, szerkesztés (kivéve szempler) és dobok terén a Pa600 a jobb, de neked a stílusok, kezelhetőség, konyhakészség a lényegesebb, ezért javasoltam a T2-őt. De a leglényegesebb a hangzás, ami meg ízlés dolga, ezért meg kell hallgatni, mert nekem hiába tetszik jobban a Korg, nem véletlen van sok Yamahás is a földön.
A BK5 nekem (hangsúlyozom, hogy nekem) kezelésileg nagyon nem jön be. Próbáltam a hangszert hangfoglaláson, és az alapján mondom ezt. Mind a kihelyezett panelgombok, mind a menüje mind a kis kijelzője szempontjából. A négy OTS/STS hangszínek gombra kihelyezése is elég faramucin van megoldva. Viszont a legkedvezőbb az ára, de ez arányos a tudásával. Ha Prelude-od volt, és volt kihegyezett műsorod, a BK5 olvasni fogja, de tudomásom szerint eléggé elüt a hangzása, ezért jelentősen át kell majd dolgoznod. De erről McMiki többet tudna mondani.
Na most légy okos, mert én meg a T2-re voksolnék számodra.
Én a Pa600 nagy favorizálója vagyok, mert ár/érték arányban a piac legjobb hangszere. Ezzel sem járnál rosszul, és ez tényleg olcsóbb, és új. Viszont nincs vokál, és gyengébb billentésű, nem aftertouch-os billuja van. Csak txt olvas, jpg-t nem, de szerintem ez nem akkor hiányosság. Direkt USB-ről midit olvas, stílust nem, de rengeteg belső USER hely van benne, ezért ez sem hiányzik. A stílusai alapból nincsenek tökéletesen kidolgozva mint a Yaminál, de azzá tehető. Vele foglalkozni kell, nagyon sok mindent meg lehet csinálni szerkesztésben, több olyat is, amit a T2-vel nem lehet, vagy csak külső programok segítségével. Hangszínszerkesztésben, szekvenszerben veri a T2-őt. De ezzel a hangszerrel kezdetben sokat kell foglalkozni, viszont értő kezekben szerintem T2-őt verő hangzást lehet kicsikarni. A dobjai fényévekkel a T2 előtt járnak.
Midi, szerkesztés (kivéve szempler) és dobok terén a Pa600 a jobb, de neked a stílusok, kezelhetőség, konyhakészség a lényegesebb, ezért javasoltam a T2-őt. De a leglényegesebb a hangzás, ami meg ízlés dolga, ezért meg kell hallgatni, mert nekem hiába tetszik jobban a Korg, nem véletlen van sok Yamahás is a földön.
A BK5 nekem (hangsúlyozom, hogy nekem) kezelésileg nagyon nem jön be. Próbáltam a hangszert hangfoglaláson, és az alapján mondom ezt. Mind a kihelyezett panelgombok, mind a menüje mind a kis kijelzője szempontjából. A négy OTS/STS hangszínek gombra kihelyezése is elég faramucin van megoldva. Viszont a legkedvezőbb az ára, de ez arányos a tudásával. Ha Prelude-od volt, és volt kihegyezett műsorod, a BK5 olvasni fogja, de tudomásom szerint eléggé elüt a hangzása, ezért jelentősen át kell majd dolgoznod. De erről McMiki többet tudna mondani.
- 2013.03.02. 23:47
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 351087
Re: Hangszer VS. HANGSZER
Exre2!
Már sokszor el lett mondva, nem csak ezen a fórumon, hogy ha ilyet kérdez valaki, akkor legalább vegye a fáradságot, és ne csak "idedobjon" egy általános kérdést, mert akkor ne lepődjön meg az illető, hogy csak ilyen általános válaszokat kap, mint amit most én is írok:
Én bizonyos esetben T2-t vennék, bizonyos esetben Pa600, legkisebb eséllyel BK5-öt, de eltudok képzelni olyan szituációt, mikor a BK5 mellé tenném a voksom.
Nem írsz konkrétumokat:
- otthonra, hobbi célból, vagy fellépésre
- milyen stílusra
- mit részesítesz előnybe: stílusok, midi, hangszínek, szempler, vokál, konyhakészség, szerkeszthetőség, kezelhetőség, strapabíróság, billentyűzet stb.
- milyen hangszereid voltak eddig
- önálló hangszernek kell, vagy másik billentyű mellé
- one man band, vagy zenekarban használnád
- stb.
Ne érts félre, nem kötözködöm, csak sok ilyen kérdés hangzik el egy fórumon, és unalmas sokszor leírni ugyanazokat a felesleges köröket, okfejtéseket, amikről a végén kiderülnek, hogy a kérdezőt azok egy része nem is érdekli. Ha konkrétabb a kérdés, akkor konkrétabb választ is lehet adni. Pld. miért írjam le azt, hogy ne vegyél BK5-öt, mert abban nincs szempler, mikor lehet, hogy az téged nem is érdekel. Vagy vokál csak a T2-ben van, ezért azt vegyél, pedig, lehet, hogy már van otthon egy vokálos billentőd, és most egy másodhangszert szeretnél, így a vokál nem is érdekel.
Remélem érthető, és nem voltam sértő.

Már sokszor el lett mondva, nem csak ezen a fórumon, hogy ha ilyet kérdez valaki, akkor legalább vegye a fáradságot, és ne csak "idedobjon" egy általános kérdést, mert akkor ne lepődjön meg az illető, hogy csak ilyen általános válaszokat kap, mint amit most én is írok:
Én bizonyos esetben T2-t vennék, bizonyos esetben Pa600, legkisebb eséllyel BK5-öt, de eltudok képzelni olyan szituációt, mikor a BK5 mellé tenném a voksom.
Nem írsz konkrétumokat:
- otthonra, hobbi célból, vagy fellépésre
- milyen stílusra
- mit részesítesz előnybe: stílusok, midi, hangszínek, szempler, vokál, konyhakészség, szerkeszthetőség, kezelhetőség, strapabíróság, billentyűzet stb.
- milyen hangszereid voltak eddig
- önálló hangszernek kell, vagy másik billentyű mellé
- one man band, vagy zenekarban használnád
- stb.
Ne érts félre, nem kötözködöm, csak sok ilyen kérdés hangzik el egy fórumon, és unalmas sokszor leírni ugyanazokat a felesleges köröket, okfejtéseket, amikről a végén kiderülnek, hogy a kérdezőt azok egy része nem is érdekli. Ha konkrétabb a kérdés, akkor konkrétabb választ is lehet adni. Pld. miért írjam le azt, hogy ne vegyél BK5-öt, mert abban nincs szempler, mikor lehet, hogy az téged nem is érdekel. Vagy vokál csak a T2-ben van, ezért azt vegyél, pedig, lehet, hogy már van otthon egy vokálos billentőd, és most egy másodhangszert szeretnél, így a vokál nem is érdekel.
Remélem érthető, és nem voltam sértő.