3 találat

Szerző: forissandor
2017.02.14. 11:40
Fórum: Szintetizátor/zongora
Téma: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával
Válaszok: 108
Megtekintve: 61857

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Nekem éveim mentek rá arra, hogy a Yamahák belső style szerkesztőjét átlássam, de így kb 3 hónap erőteljes Korgozás után kijelenthetem, a Pa 3 X le szerkesztője jobb. Az SD1 plusé meg a legjobb.
Én a hangszereimben ritkán használok gyári styleket, pontosabban érintetlen gyári styleket (az Audyában viszont nagyon sokat használtam). Érdekesség az, hogy én soha nem foglalkoztam üzletszerűen style szerkesztéssel, nem is vagyok benne profi, olyan volt, hogy eladtam hangszert úgy, hogy benne voltak dolgaim. Érdekesség a dologban, hogy egy kb 8 éve eladott Tyros 2 hangszeremmel nulláról írt mulatós rock (3+2 és társai) stílussal találkoztam egy ország másik végéből származó Korgban úgy, hogy az egy közismert "szetteket" áruló ember nevével fémjelzett mappában volt benne. Rákerestem az illető Youtube csatornájára és árulja ezt a stílust... de éppen leszarom.
Szerző: forissandor
2017.02.14. 06:50
Fórum: Szintetizátor/zongora
Téma: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával
Válaszok: 108
Megtekintve: 61857

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Gabi, én a hangzás miatt írtam azt, hogy zenekarban nőttem fel és elég nekem két bőgő hangszín meg két dobszett, hiszen a zenekarban sincs több, sőt.... Nem a játéktechnikára, hiszen bandában a bal kezem a bőgőt játssza.... Játszottam olyan zenekarban is, ahol 88 billentyűs zongorával és tíz ujjal dolgoztunk.... csak ott bőgős voltam, nem billentyűs.

Nálam a következőképp születik egy style:
1. Sok olyan helyzet van, amikor egy másik hangszer típus style-ja tetszik meg, de bármilyen programmal akartam konvertálni, az eredmény ritkán volt jó. Példa1: A Korgba akartam átültetni egy Yamaha Style dobsávját, a suliban van egy S 900 és elhoztam egy hétvégére. Felteszem a Yamahát és a Korgot egy állványra, Style recording funkció, és C dúrban az arranger A részen egyforma tempónál elindítom a Yamaha dobját és addig hallgatom, amíg nem rögzül. Aztán külön-külün a lábdobot, pergőt, cineket stb felütöm a Korgba addig ismételve, amíg nem sikerül. Ez lehet elég amatőr és faramuci megoldás, de jó kényelmes székem van és nagy seggem.
2. Letöltök egy dalt a Youtube-ról. Megnézem milyen hangnemben van, kivágok belőle tempótól függően 8-15 mp-es részeket 4 darabot a négy kíséretre. Egy egyszerű Audacityvel csinálok belőle magamnak loopokat és a módszer hasonlóképpen alakul a style megírására, mint az első esetben. Először a dob sávot veszem fel, majd a bőgőt. Ha van valami jellegzetes riff része a dalnak, akkor azt felzörgöm adott hangszerrel ( na ez szokott nálam a legtöbb időt elvenni), vagy.....konzervebb daloknál kiválasztok egy styleből valami hasonló gitárt, alá egy szőnyeget....

Ez a két módszer az induló pont. Korgnál, Yamahánál ezt kiegészítem annyival, hogy választok/szerkesztek hozzá négy multipadot is, hogy a négy kísérőautomata részt is lehessen "változatossá" tenni.

Amikor ezzel készen vagyok, elásom pár napra a stílust a hangszer mélyén, azt szoktam mondani, megpihentetem az agyam, mert ilyenkorra általában már kezdem rühellni a dalt. Ahogy lenyugszom akkor előveszem, beállítom a hangerőarányokat, az efekteket, stb és ha összegyűlik 3-4 style, akkor az asszony örömére meghallgatom nagy hangrendszeren és abbahagyom (késznek sosem nyilvánítok semmit, mert eltelik pár hét és újra és újra belenyúlok egy stylbe). Tudom most Almatomi biztos jókat röhög otthon az amatőrségemen, de sajnos ezt én így szoktam meg és így csinálom tizenéve.
Szerző: forissandor
2017.02.13. 16:21
Fórum: Szintetizátor/zongora
Téma: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával
Válaszok: 108
Megtekintve: 61857

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Nem vagyok nagy midiíró, mert életemben kb 20 db-ot készítettem. Kérdem én, aki saját maga írja a műsorát, annak nem egyszerűbb inkább styleket készíteni? Én "songstyleket" készítek minden hangszeremre. Ha találok egy olyan stylet, ami majdnem olyan, mint az adott dal de mégsem, akkor átírom azt a sávot, ami nekem nem tetszik. Ez legtöbb esetben a dob és a bőgő sávot érinti, de szoktam gitár riffeket, zongorákat másolgatni ide-oda. Szeretem, ha a műsorom "hasonlóképpen " szól, mint a többi, ezért kétféle bőgőt használok és mindössze kétféle dobszettet minden dalnál, legyen az midi vagy stílus. Sőt, a gitár riffjeim a Korgban egy sampler gitár és semmi több, a fúvósoknál, harmonikáknál van változatosság. Lehet ez valakinek unalmasnak tűnik, de én zenekarban nőttem fel és most is legszívesebben ott játszom, ott is van pár gitáreffekt meg szóló hangszín, de alapvetően hat kézen és két lábon múlik a dolog.
Szerintem lényegesen egyszerűbb egy stylet megírni még akkor is, ha csak egy-két dalra írod,mint midi dalokat írni.
A Ketronban jelenleg 141 memory beállítás van, amik kivétel nélkül stylek. A Korg songbookjában 97 style beállítás van, ez hétről hétre 5-6 dallal bővül.